Witam po dłuższej przerwie w pisaniu!

Spis treści artykułu

Rok 2023 był fenomenalny!

Na początek szybkie podsumowanie 2023 a rok był fenomenalny!

Tu chciałbym zaznaczyć, iż pamiętam o zasadzie, by nie mylić inteligencji z hossą na rynku, ale myślę, iż jest to dobra przestrzeń, by nieco rozwinąć moje doświadczenie i przemyślenia związane z tą sentencją.

Otóż w minionym tygodniu odbyłem kilka konsultacji z osobami zajmującymi się w większym stopniu od przeciętnej rynkami finansowymi. Różne instrumenty, różne strategie i różne kierunki. Co ich wszystkich łączyło?
Niestety – Strata. W zasadzie to nic nadzwyczajnego, kiedy spojrzymy na statystyki prezentowane publicznie przez brokerów. Ponad 75% ludzi inwestujących na rynkach finansowych traci swoje pieniądze!
Pojawia się pytanie jak mogło do tego dojść w 2023 roku, który był rekordowy pod względem zrostu, często na indeksach przekraczając +25%… Powodów jest mnóstwo, ale te najczęstsze to kombinowanie z czasem, częsta wymiana aktywów i brak zrozumienia rynku…

Wracając do sentencji z początku, Co w mojej ocenie przełożyło się na tak wielki zysk?
Idealne wpasowanie mojej strategii do tego, co działo się na rynku w 2023 roku. Czyli na Sukces na rynku składają się umiejętności, dobór odpowiednich aktywów, brak częstych zmian w portfelu i odpowiednia strategia, którą jest wypadkową tego co zaprezentuje rynek.

Na koniec, mała manipulacja cyferkami…

Otóż gdybym zdecydował się przez najbliższe dwa lata nic nie robić, to moja średnia stopa zwrotu z inwestycji wynosiłaby 40%. Gdybym urlop przedłużył na kolejne dwa to średnia stopa zwrotu za 5 lat wynosiłaby 20%… Nic tylko postawić mocniejszy nacisk na szkolenia 😉

Żartuje! Zamykając miesiąc można śmiało powiedzieć, że zaczął się on obiecująco, a doświadczenie uczy, by w takiej sytuacji po prostu nie przeszkadzać!

Zachęcam do polubienia moich socjali, bo tam będziesz mógł, na bieżąco otrzymywać informacje nt. tego, co publikuje!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak
Polak
4 miesięcy temu

Skoro jest tak mało komentarzy to z reklam pan tylko zarabia ?

paweł
paweł
Reply to  Polak
4 miesięcy temu

głównie to ja zarabiam z giełdowych inwestycji 😉

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

ALE wybicie z Trójkąta

Akcje Allegro #ALE wybicie z trójkąta! Pytanie czy skuteczne? na Akcjach Allegro #ALE  obecnie możemy zaobserwować wybicie z formacji #trójkąta. Jej statystyczna szkuteczność to aż

Czytaj więcej »