PEPCO GROUP N.V. #PCO – „Polski WallStreet”

Spis treści artykułu

Rozpoczynam Cykl "Polski WallStreet"

Cykl wpisów „Polski WallStreet” będzie dotyczył spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie #GPW.

 

Wprowadzenie do analizy akcji #PCO - PEPCO

Pierwsze lata na giełdzie dla większości spółek debiutujących na giełdzie są bardzo trudne. Wpierw debiut, podczas którego często prawdziwe informacje przemieszane są z obietnicami marketingowymi. Kolejny problem to wycena i reakcja rynku, interpretacja analityków i ogólna atmosfera na giełdzie, jak i w samej firmie.

To wszystko przekłada się na ogólny chaos cenowy związany z akcjami konkretnej spółki i duże wyzwanie przed tzw. bazą analityczną. Musimy dać czas analitykom, by nauczyli się jej indywidualnie, a samej cenie by pokazała nam podstawowe informacje nt. spółki od strony technicznej. Podsumowując, w mojej ocenie pierwsze pięć lat na rynku służy do tego by sama firma mogła się określić i dać się poznać z każdej ze stron (…)

Przepraszam za długi wstęp, ale dziś na warsztat biorę właśnie taką spółkę. Debiutowała w czerwcu 2022 roku, z poziomu 40 złotych a jej kolejne losy można samodzielnie prześledzić na wykresie. Zdecydowanie dla akcjonariuszy nie był to dobry debiut.

Czym zajmuje się Spółka PEPCO

Pepco Group #PCO jest sprzedawcą z siedzibą w Wielkiej Brytanii, działającym w całej Europie. Działalność firmy obejmuje Pepco, Poundland, Dealz i Pepco Global Sourcing (PGS). Pepco jest wartościowym sprzedawcą detalicznym w Europie, a jego sklepy znajdują się w małych i średnich miastach. Pepco obsługuje ponad 30 milionów klientów miesięcznie, oferując odzież dla całej rodziny, artykuły gospodarstwa domowego i zabawki. Dealz to międzynarodowa sieć sklepów, która oferuje ponad 3000 produktów w 18 kategoriach, w tym słodycze, przekąski, napoje, domowe środki czystości, kosmetyki, artykuły biurowe, dekoracje do domu, zabawki i produkty dla zwierząt domowych. Poundland oferuje tysiące produktów w sklepie z ponad 1000 znanych marek w 17 kategoriach zakupowych, w tym jedzenie i napoje, zdrowie i uroda, gospodarstwo domowe, ogrodnictwo, zrób to sam (DIY), zwierzęta domowe, artykuły papiernicze, książki, cyfrowe płyty uniwersalne (DVD) i zabawki. PGS zapewnia pozyskiwanie produktów, rozwój produktów i usługi techniczne dla swoich PEPCO, Poundland i Dealz.

Co widzimy na wykresie?

W przypadku tej spółki nie mam mowy o poziomie wsparcia, gdyż tak jak wspominałem we wstępie, jest to świeży walor na rynku, nieposiadający jeszcze historii do analizowania. Jedyne co możemy dostrzec, to formację #Shark32 bez wolumenu na wykresie w skali Kwartalnej. Czy złe czasy mamy już za sobą, to jak zwykle Rynek rozstrzygnie!

A co o spółce myślą analitycy? - generalnie rozwój, a za tym cena podążyć musi 😉

 
 
 
 
Zastrzeżenie

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam umieszczanych na blogu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły, które mogą Cię zainteresować