Inwestowanie Indeksowe – o książce (video)

Spis treści artykułu

Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC

Publikacja w kompleksowy sposób omawia ideę inwestowania indeksowego. Prezentuje jego istotę, podstawy teoretyczne, implikacje praktyczne oraz zalety i wady. Obejmuje również dogłębną charakterystykę indeksów, których wyniki odwzorowują instrumenty indeksowe. Wiele miejsca poświęcono praktycznym aspektom inwestowania w tego rodzaju instrumenty. W szczególności zaprezentowano szereg wskazówek związanych zarówno z procesem selekcji produktu, jak i firmy go oferującej.

Wśród instrumentów indeksowych najmniej znane są instrumenty typu ETN i ETC. Oferują one możliwości, jakich często nie mogą zapewnić fundusze indeksowe i fundusze ETF, ale wymagają większej wiedzy i świadomości różnorodnych rodzajów ryzyka. W książce szczegółowo scharakteryzowano te instrumenty finansowe oraz ich dotychczasowy rozwój, a także opisano pierwszy ETC notowany na GPW – The Royal Mint Responsibly Sourced Physical Gold ETC stworzony przez spółkę HANetf.

  • Jakie korzyści daje inwestowanie indeksowe?
  • Jak wybrać produkt indeksowy i ocenić firmę go oferującą?
  • Czym są instrumenty finansowe typu ETN i ETC, co je odróżnia od funduszy indeksowych i funduszy ETF?
  • Jakie są najważniejsze cechy indeksów naśladowanych przez instrumenty indeksowe?
  • Jakie są najważniejsze zalety i ryzyka towarzyszące inwestowaniu w ETN i ETC?

Inwestowanie Indeksie - opinia video

Kompleksowa pozycja poświęcona problematyce inwestowania pasywnego

W książce znalazło się również szerokie omówienie inwestowania indeksowego. Autor przedstawia jego istotę, podstawy teoretyczne i implikacje praktyczne, charakteryzuje najważniejsze i najpopularniejsze formy inwestowania indeksowego oraz wskazuje jego zalety i wady. Nie zabrakło także szczegółowego opisu różnego rodzaju indeksów – zaprezentowane zostały ich najistotniejsze zalety i wady, które mogą być przydatne dla inwestorów w procesie wyboru najlepszego dla nich produktu indeksowego.

Bardzo istotnym elementem książki jest analiza praktycznych aspektów inwestowania w instrumenty indeksowe. Aby skutecznie inwestować nie wystarczy bowiem poznać zasady ich działania i główne cechy replikowanych przez nie indeksów. Konieczna jest również wiedza na temat tego, w jaki sposób wybrać produkt, który będzie odpowiedni z punktu widzenia naszych celów i profilu inwestycyjnego (w szczególności akceptowanego poziomu ryzyka). Dlatego też książka zawiera szereg wskazówek związanych z procesem selekcji produktu indeksowego – poczynając od wszechstronnej analizy samego instrumentu (odrębnie opisane zostały cechy instrumentów oferujących ekspozycję na rynek kapitałowy, kryptowalutowy i towarowy), poprzez omówienie firmy oferującej taki produkt, kończąc zaś na analizie giełdy papierów wartościowych, na której jest notowany. Ponadto znalazło się w niej wiele praktycznych porad odnoszących się do inwestowania w instrumenty indeksowe na giełdach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

ALE wybicie z Trójkąta

Akcje Allegro #ALE wybicie z trójkąta! Pytanie czy skuteczne? na Akcjach Allegro #ALE  obecnie możemy zaobserwować wybicie z formacji #trójkąta. Jej statystyczna szkuteczność to aż

Czytaj więcej »