„Gdy leje się krew na Giełdzie …. KUPUJ AKCJE”

 Ostatnia sytuacja na giełdzie w szerokim kontekście, przez wielu uważana jest za idealny moment do zakupu akcji. Na rynku doszło do istotnej przeceny, więc kupuj. W tym momencie, osoby na co dzień zajmujące się opisywaniem bieżącej sytuacji, nabiera wody w usta. Jest wiele frazesów, mówiących w sposób ogólnikowy o giełdzie i z ogromną łatwością słuchacz jest w stanie je sobie przyswoić. Jednak z tego nie płynie, żadna wartościowa informacja.

Na moim blogu pokazałem już wielokrotnie co tak naprawdę składa się na zyski z akcji.  Przede wszystkim, ważny jest nie tylko moment ale również sam walor (akcja) w który zdecydujesz się zainwestować.

Tam gdzie Wszyscy się boja, Inteligentny Inwestor może dostrzec szansę dla Siebie….

Kolejny Frazes „Gdy leje się krew na Giełdzie …. KUPUJ AKCJE”

Akcje DSSPrzykład spółki DSS ….. Czy jestem stronniczy ?
Nie !

Indywidualne Inwestowanie to Odpowiedzialność a nie Szczęśliwy  Los na Loterii

Zahaczamy o  myślenie kontrariańskie, czyli najprościej tłumacząc w przeciwieństwie do poglądów „tłumu” i w sposób indywidualny staramy się przewidzieć wpływ danej informacji na przyszłe losy rynku (…)
Ponad Tłumem…. Tylko niech ktoś mi powie, w jaki sposób jesteśmy w stanie się wznieść ponad tłum. Ostatnie szkolenie w którym uczestniczyłem „Alchemia Umysłu” prowadzone przez Kamila Dunowskiego  zaakcentowało moją nieświadomą kompetencję  a mi samemu dało dostrzec problem, który niczym łańcuch  skuwa, nieświadomych faktu uczestników rynku. I to nie jest tak, że inwestorów z doświadczeniem to nie dotyczy. Dotyczy to wszystkich bez wyjątku. KONWENCJA

Czy jesteś w stanie dostrzec las, będąc w nim? Niestety. Widzisz drzewa. By dostrzec las, musisz spojrzeć z perspektywy, czego koniecznością jest wyjście na zewnątrz lub jak kto woli spojrzeć z daleka.

Konwencja inwestora, konwencja nauczyciela, żołnierza, księdza czy ucznia. Są to okowy które zaprogramowano nam podczas okresu „edukacji” .  Problem, który musisz przepracować.
akcje CORMAY

 

 

 

 

 

 

 

Wracając do tematu: z  portfela 13 lutego wypadły akcje CORMAY  Sl 15 zł. Decyzja o wyjściu w oparciu o Price Action. ZYSK netto 38%.

I na koniec odniesienie się do myśli  przewodniej
„O nadarzającej się okazji”

Akcje Cormay już dwa razy wypadały z naszego portfela. Za każdym razem dając konkretny zysk.
W związku z tym kolejna lekcja:

Nie obrażamy się na Akcje Dające Zysk

Znacie już zasadę, że ewolucyjną konsekwencją wzrostów są korekty….

Na akcjach Cormey dostrzegam „mocne” wsparcie i jednocześnie oparcie pod kolejną falę wzrostową.

Sprecyzować moment wejścia w akcje, odpowiedni SL i dać Czas.

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading