Splity, Prawa Poboru czy Wykupy są to jedyne elementy, przed którymi w żaden sposób jako inwestorzy techniczni nie jesteśmy w stanie się zabezpieczyć z wyprzedzeniem.

1. Wezwanie na Akcje – na przykładzie  Akcji INTEGERPL
2. Split Akcji – na przykładzie Akcji CIGAMES

1. Wezwanie na Akcje – na przykładzie  Akcji INTEGERPL
    To że, nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć nie znaczy że, zostajemy bezbronni.
Podczas dzisiejszej sesji na rynek dotarła wiadomość o Wezwanie na sprzedaż akcji INTEGERPL. Podczas poranka cena otworzyła się na poziomie 44 złotych i zaczęła dynamicznie wzrastać do 46, by odbić się od tego maksimum i zjechać do poziomu 43,5 złotego za akcję.
Dodam tylko że, w wezwaniu pojawiła się cena 41,1 złotych za sztukę.

Akcje Integerpl

     Rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 16 marca 2017 r. i potrwają do 19 kwietnia 2017 r. włącznie. Celem jest przejęcie 100 proc. akcji i wycofanie ich z notowań giełdowych. Warunkiem sukcesu wezwania jest złożenie zapisów na akcje, reprezentujące łącznie 90 proc. akcji w INTEGERPL. Po osiągnięciu tego progu, wzywający zamierzają wykupić udziały akcjonariuszy mniejszościowych i tę spółkę wycofać z giełdy. Proponowana w wezwaniu cena to 41,10 złotych za jedną akcję.

Co to oznacza dla inwestora ?
Okres wielkiej niewiadomej. Kierunek w którym Cena ma zmierzać został określony w Wezwaniu, pytanie tkwi czy inwestorzy solidarnie będą starali się na to nie zgodzić lub po cichaczu na własną rękę sprzedawać. A jest komu brać, bo osoba zainteresowana już po rynku krąży Oficjalnie. Nie miłe jest to ze strony pana Brzoski, że nie daje bonusu w postaci np. 50 złotych za akcję, by tym samym w rozsądny sposób rozstać się z inwestorami tylko skubie ich z tego co cena już wypracowała. Obecnie do głosu dojdzie psychologia tłumu, a jej na drodze stawać nie warto.

Spójrzmy w karty:
Aktualna cena 43 zł/szt.
Cena w Wezwaniu 41.1 zł/szt.
Różnica -4%
Dlaczego na to zwracam uwagę ?
     Ponieważ statystycznie, na rynku będzie odbywało się ważenie, czyli będzie obserwowane postępowanie graczy. Historia nie jednokrotnie pokazywała podwyższenie ceny Skupu, w momentach gdy inwestorzy podnosili głos sprzeciwu i nie wykluczone, że i tym razem tak się stać może. Z drugiej jednak strony, zaspokojenie naszej ciekawości może nas kosztować wspomniane -4%, kiedy w sposób naturalny cena powędruje w granicę 41 złotych. Problem polega na tym, że musimy starać się przewidzieć zachowanie innych…
     Podsumowując: Ja osobiście uciekam, ponieważ mam już na oku inny walor. Gdyby było inaczej, pewnie bym się starał przekonać na własnej skórze, ale tą decyzję podejmujcie indywidualnie.

Z inwestorskim pozdrowienie – Paweł Salamucha

Ps. O splicie napisałem na zamkniętej grupie EKG.

ekg_logo-kopia

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading