Akcje GTC Wypadły S 7.25

PawelSalamucha - Akcje

Ktoś mądry powiedział że, nie warto mieszać życia prywatnego z zawodowym więc może, Wypatrywanie Mikołaja na Giełdzie to wyraz nieuporządkowania pewnych schematów w zarabianiu pieniędzy  …

Podczas dzisiejszej sesji, już na ten moment z portfela wypadła spółka GTC.  Stop Loss był określony z dużym wyprzedzeniem to też, beż żalu nastąpiła automatyczna procedura SL.  Reszta spółek nadal bez zmian.

LEKCJA

Nie chcę się upierać przy tym że, taka postać rzeczy mnie satysfakcjonuje. Oczywiście że, wolę gdy rynek rośnie Ale znów PARADOKSALNIE – najwięcej uczymy się w momentach deprymujących. Ma to odniesienie zarówno do rynku jak i samego siebie.

Czego mogę dowiedzieć się o rynku ?

Wsłuchaj się w siebie i zapisz pytania dotyczące posiadanych walorów, jakie w tym momencie się u ciebie pojawiają. Zapisz również swoje myśli i zachowanie w danym momencie.  To jest KLUCZ który, dobrze zinterpretowany  pokaże Ci aktualne miejsce w jakim się znajdujesz, odsłoni słabości z jakimi musisz sobie jeszcze poradzić i co najważniejsze pokaże kierunek w jakim musisz podążać…

Mówi się na Wall Street że, inwestowanie w akcje to „watching paint dry” …  W tym momencie mamy fajerwerki a ludzie się boją  ???

Kochani Patrzcie na Wykresy  – NUMERYCZNIE  !!!


Okres w którym już Prawie Wszyscy się boją nie jest dobrym momentem na podejmowanie decyzji, tak samo jak moment Euforii Wzrostów nie jest dobrym miejscem na zakup akcji.  Naszym zadaniem jako inwestorów, jest REAGOWAĆ, ale we wcześniej określony sposób. Dlatego powstała teoria STOP LOSS.  Dobrym przykładem jest spółka ASBIS z mojego portfela, której SL został określony już kilka tygodni temu. Jeszcze przed tymi spadkami. Historia pokazał że, trafnie. SL określony na 6.52 a w realu cena zeszła do 6,55 zł.  Szczęście ?! ?

Mówi się że, „Najciemniej Jest Przed Samym Świtem”…  A ja już pierwsze jaskółki , umówmy się, być może dostrzegę, już dziś na koniec sesji  :)

Akcje GTC  – 3% …

 

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading