„Wietrzenie Magazynów Trwa !!!”

WARSZAWA GPW NOTOWANIA

Bynajmniej nie daj się zmylić handel akcjami to nie to samo co sprzedaż pralki czy telewizora. Kupując telewizor realizujemy obecną potrzebę lub zachciankę. Powiedzmy, że przed świętami wypatrzony przez nas TV kosztował 3000 zł, a obecnie jego koszt to 2399. Cena spadła o 20 % . Jesteśmy w stanie stwierdzić, że obiekt naszego pożądania realnie staniał i to jest ta cena za którą, w mojej opinii warto jest go kupić. Nie istotne, że za kilka miesięcy będzie jeszcze tańszy, skoro on już w tym momencie rozwiąże wszystkie moje problemy. Do tego służą pieniądze – do realizacji naszych potrzeb.

 

Niestety w przypadku akcji nie jest już tak kolorowo. W zasadzie posiadanie akcji sprowadza się do rozwiązania jednego podstawowego problemu, czyli Posiadania Większej Ilości Pieniędzy, która obarczona jest przesuniętą w czasie gratyfikacją. To jest jedyna wartość Akcji – możliwość zwiększenia swej wartości przeliczanej w Pieniądzu. Jednak należy się liczyć również z tym, że istnieje drugi kierunek czyli spadki i tym samym pomniejszanie ich jednostkowej wartości.

Kluczem do powyższej sytuacji jest Wiedza kiedy należy kupować…

Podczas wczorajszej sesji wypadły Akcje LUBAWA i Akcje SYNTHOS.

Co można napisać w takiej sytuacji ???  Było ok. 20 % zysku a ostatecznie akcje sprzedaje się z 9,5 %  zyskiem na LUBAWIE i 13,5 % zyskiem na SYNTHOS -IE …

Gra giełdowa sprowadza się do określenia konkretnego planu. Zarówno w kontekście miejsca zakupu jak i wyjścia z pozycji. Przy każdym z tych miejsc staramy określić się możliwości rozwoju w obu kierunkach i ostatecznie czekamy na to co zrobi Rynek.

Podsumowując powyższe transakcje  – Trzymałem Się Planu.

...
Loading