„Jeżeli uważasz, że edukacja jest droga, to policz ile do tej pory, kosztował cię jej brak”.

Jestem w ogromnym szoku po kilku dzisiejszych konsultacjach online. Kiedyś już miałem okres, w którym mierzyłem się z podobnymi problemami, ale dotyczyły one ludzi zaangażowanych w rynek forex. Obecnie, podobne bolączki mają osoby związane z rynkiem kryptowalut.

Szokujące jest to, jak łatwo uwiódł ich pośpiech i optymizm przedkładany nad rozsądek i poczucie pewnej logiki. Dobra, miało być dyplomatycznie, bo w historii już niejednokrotnie, społecznie doświadczaliśmy podobnych sytuacji.
Temat znany i omawiany w setkach artykułów przy okazji pękania baniek spekulacyjnych.

Jednak to, co mnie dziś dotknęło, to chęć uśredniania obecnej straty wraz z pogłębiającym się spadkiem, mając jedynie, niczym niepopartą nadzieję na zwrot i powrót do historycznych poziomów.

No bo, to kiedyś się odwróci, co??? 

Nie będę wam pisał o pieniądzach jakie te osoby potraciły i z jakimi sprzedawcami bajek mieli do czynienia. Najłatwiej to spuentować Ludzie jedzcie gówno, miliony much nie może się mylić

 

 

 

 

 

Rynki terminowe: Jeszcze dwa zdania o obecnej sytuacji na Wig20/Fw20 


Wczoraj pisałem wam o kontynuacji spadków.  Jako tata na podwójnym etacie, nie zawsze mam dostęp do smarowania postów o tym co aktualnie robie. Odnośnie spadków na giełdzie, na ten moment zdania nie zmieniam, jednak również nie ma zamiaru upierać, że muszą one nastąpić. Nie oszukujmy się. Perfekcjonizm na giełdzie jest czymś oczekiwanym i równie nieosiągalnym… Dziś, zaraz na otwarciu rynku pozamykałem swoje pozycje.
Powód: wybicie poziomu wczorajszego minimum.

Zawsze jest czas na ewentualne odkupienie pozycji. 

Tymczasem weekend a po nim rynek nadal będzie!

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.