„Lepiej jest spędzić 30 minut z praktykiem giełdowym niż 2 tygodnie z książką”

Gdyby zsumować doświadczenie giełdowe wszystkich prelegentów, którzy przygotowali swoje prezentacje na warsztaty, grubo przebilibyśmy pół wieku.  Tym razem, głownie swoją uwagę skupiliśmy na Psychologii Gracza Giełdowego. W tym temacie nieocenione były warsztaty pana Krzysztofa Marczaka UNISystems Research Inc.(wybitnego praktyka tematyki Opcji, często cytowanego przez najbardziej poczytne gazety branżowe w USA) oraz Pana Jacka Maliszewskiego głównego  ekonomisty Domu Maklerskiego DMK-Alpha oraz brokera walutowego.

Krzysztof Marczak

 

Graczom bardzo ciężko odnaleźć się w tym szumie techniczno- informacyjnym. Podekscytowani tygodniami obserwują wzrost swych walorów, po to by w następstwie często kilku sesji stracić cały zysk. Czy to już bessa pytają ?! Uciekają z rynku, by już poza nim dalej patrzeć na wzrosty…. Niestety tak to wygląda u większości. A wystarczy sobie zdać  sprawę z tego, że korekta jest naturalną konsekwencją ruchu (…)

„Playing on growth is like watching paint-drying” –  granie na wzrosty jest jak  przyglądanie się wysychającej farbie (…)

 

 

 

Zakopane-J.-MaliszewskiTo co dowiedzieliśmy się na temat Opcji od pana Jacka, wykracza ponad wszystkie publikacje i szkolenia z naszego rynku. Poznaliśmy strukturę intelektualną animatorów rynku, oraz proste i bardzo skuteczne techniki wykorzystania tego instrumentu.  Zagrania, które można wykorzystać jedynie w określonych okolicznościach. Z tymi okolicznościami właśnie mamy do czynienia na rynku.

Wzrost kapitału licząc od wczorajszego zakupu + 40%….   A sytuacja dopiero się rozkręca.

Niestety to nie „Forex” i tu nie da się tego robić co 15 minut hi hi Big Smile

 

Zrobiliśmy całościową analizę rynku Akcji i wytypowaliśmy Perełki na 2013 rok. O tym będę informował na bieżąco.

Oczywiście był też czas wolny, jednak to co tam się działo nie da się opisać Hell Boy

...
Loading