Oj dawno tu o niczym nie pisałem, ale nie oznacza to, że nic się nie dzieje!

Wręcz przeciwnie!

W minionym tygodniu z wielkim hukiem z mojego portfela akcji wypadły Akcje SERINUS. Informowałem o tym na mojej Facebookowej odsłonie tej strony. 
SERINUS Akcje
 

 

 

 

 

Przy tej okazji, informowałem również o tym, że Akcje KOMPUTRON również są na wylocie. Jednak sytuacja nie co się uspokoiła, i z dużą tolerancją postanowiłem jeszcze moment wstrzymać się z decyzją.

 

 

 

 

KOMPUTRON
Jak widać, Money Management mocno dawał po kieszeni, bo były momenty w których ów pozycja generowała stratę ponad 10% na zainwestowanym kapitale, ale warunki progowe uwiarygadniające podjętą decyzję nie uległy zmianie.

Na giełdzie jest prosta zasada – „niezdecydowanie budzi lęk”, a wpływ otoczenia lubi spotęgować nasze postrzeganie. Jak zwykle, póki warunki progowe nie zostały złamane istnieje szansa obrony dla tego waloru.

Wyprzedzając pytanie, czym technicznie różni się sytuacja na Akcjach KOMPUTRONU od sytuacji na Akcjach SERINUS, odpowiedź brzmi – niczym. Po prostu ogólna zasada Money Management dla całego portfela moich akcji, wymusiła na mnie decyzję, rezygnacji z któregoś z ów walorów.  Jak zwykle na giełdzie, czy miałem rację pokaże czas. 

Akcje VISTULI nadal w grze ! :) 

13435422_10209669573596773_1850006641924332383_nA poza tym, w miniony weekend miałem okazję uczestniczyć w konferencji, poświęconej obecnej sytuacji gospodarczej, za równo lokalnie jak i w skali makro.  Nacisk na złoto, ale to specjalnie nie dziwi, tym bardziej,
że pierwsze rzędy były wypchane od pośredników tego kruszcu. Dowiedziałem się również, że za 20 lat świat
będzie zupełnie inny niż jest on dziś. 

Mówiąc szczerze, jedynie prof. Gwiazdowski pokazał, przedsiębiorczy charakter, ponieważ swój wykład zakończył, stwierdzeniem, co ma być to będzie, a Polak i tak sobie poradzi…

Na dniach pojawi się, kolejne podsumowanie miesiąca, tym czasem mój projekt w Kontestacji – Polski „Wall Street” nabiera rozpędu.

Kolejny mój cel, KontestCamp 2016, na początku lipca. 

 

Jeśli chcesz nauczyć się zarabiać inwestując pieniądze na rynku umów się ze mną na bezpłatną konsultację. W takiej sytuacji również przejdź przez Test Inwestora, gdyż tam odpowiadam na większość powtarzających się pytań a po nim zadasz mi swoje :) 

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 
...
Loading