Trzecie Przykazanie gracza giełdowego…[Psychologia inwestora giełdowego]

III. Pamiętaj, abyś dzień święty na giełdzie spędzał… Najlepiej zaczynając od sesji azjatyckiej a kończąc na amerykańskiej :)

W moich artykułach, nagraniach czy podczas indywidualnych konsultacji i rozmów wielokrotnie podkreślam, że giełda ma nie wiele wspólnego z intuicją, czy innymi cechami wynikającymi z ewolucji. W tłumie czujemy się bezpiecznie, potwierdzenia szukamy w otoczeniu, a hałas ma nas informować o ewentualnym niebezpieczeństwie.

Dlatego uznałem, że powyższa reguła zasługuje na to by znaleźć się wśród dziesięciu zasad, które doprowadzą cię do wyzerowania rachunkuPotrzeba gry, uczestnictwa w handlu jest jedną z czynności, która w znaczący sposób dolega większości graczy giełdowych, a jest to prosta droga do wyzerowania swojego konta inwestycyjnego. Jeżeli chcesz funkcjonować i zarabiać na rynku to musisz uświadomić sobie mechanizmy na nim panujące oraz pamiętać o tzw. higienie umysłu. Po prostu musisz pamiętać o odpoczynku! (…)

Kolejny temat to odpowiedź na filozoficzne pytanie, Po co potrzebne są nam pieniądze. Przynajmniej z mojej perspektywy :), ale, aby tego się dowiedzieć, to zapraszam do wysłuchania mojej najnowszej audycji.

 


 

 

Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading