Akcje TESLI #TSLA to dalej gorący towar na rynku!

Dwie świnie jedzą z koryta. W końcu jedna nie wytrzymała i zwymiotowała.
Druga zbulwersowana mówi:
-Ty weź, nie dokładaj, bo nie zjemy!

Na tapecie niezmiennie Tesla inc #TSLA i wciąż powtarzające się pytanie, o cenę. Te akcje a w zasadzie ich aktualna cena, czy jeszcze może wzrosnąć? Może to już #Bańka i czas by pękła?
Co będzie triger-em zmieniającym postrzeganie akcji przez inwestorów?

Różnie konstruowane pytania, wynikają z jednego – stresu wynikającego z dużego zysku w relatywnie krótkim okresie. Jeżeli dopiero od niedawna jesteś na giełdzie, to możesz jeszcze o tym nie wiedzieć, ale obawa o pieniądze nie pojawia się jedynie w momencie, gdy cena aktywów spada. Duży przyrost potrafi być równie stresujący. Sposób, w jakim TESLA się wspina, jest niepodtrzymywalny i w żaden sposób nie jest to informacja poufna, a jedynie doświadczenie, które można nabyć, spoglądając na inne walory notowane na rynku w okresie zainteresowania nimi. Szum lub jak kto woli zamieszanie medialne powstałe wokół spółki to potencjał mierzony w dniach i odpowiadając wszystkim zainteresowanym, obecny poziom cenowy nie jest tym, w którym aktualnie kupowałbym akcje. Owszem cena może jeszcze wielokrotnie pójść do góry, ale co zrobisz, gdy około godziny 19 zacznie się korekta. Bańka pękła czy to tylko jeszcze korekta?

Podsumowując:
Korekta się należy! Minimum o 20% pytanie, czy od ceny aktualnej, czy z poziomu 1600?
1600 – 20% = 1280 … nadal wyżej od ceny obecnej 😉 i to właśnie niektórych kusi.

A gdyby tak skończyć z kierowaniem uwagi jedynie na cenę akcji?

Spójrzmy na opinie Analityków.

Konsensus 33 analityków uważa, że aktualna cena jest mocno przewartościowana. Natomiast w przypadku tej spółki, mocno bym się nie upierał, gdyż co pokazuje historia, skuteczność prognoz jest po prostu żadna.

Kolejny wskaźnik, który potrafi z dużą skutecznością pokazywać przyszłe losy cen, to zyski generowane na akcje #EPS.

Te wyglądają więcej niż korzystnie i to, co warto byłoby podkreślić, to fakt, że na tę zyskowność spółka wyszła stosunkowo niedawno, co też można interpretować jako jej dobry początek. A pisząc to jeszcze inaczej. Obecny poziom EPS na poziomie 3 wyceniany jest przez inwestorów na 1200 USD. Pytanie brzmi ile inwestorzy zapłacą gdy EPS w przyszłym roku sięgnie 6 a za dwa lata 8?  W tej materii, prognozowanie wychodzi im zdecydowanie lepiej ;P

Podsumowując – szczęście na pstrym koniu jeździ!
Nam powinno chodzić o w miarę przewidywalne sytuacje i czytelne sygnały. Każde odstępstwo i kombinowanie transakcji na siłę z innych powodów to proszenie się o lekcję od rynku!
Powodzenia!

 

 

 

Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

...
Loading