Analiza Techniczna: Jeżeli chcesz nauczyć się Rynku, to jemu zadawaj pytania!

Nawiązując do mojego wczorajszego wpisu o antycypacji i podejmowaniu ryzyka  (KLIKNIJ TU) podczas dzisiejszej sesji otworzyłem pozycję „krótką” na fw20.


Na oporze (zaznaczonym kolorem czerwonym) pojawiła się formacja, sugerująca zwrot. 

Po przybliżeniu wyglądała tak, jak oznaczyłem na wykresie poniżej.

Trzymając się zasady, że w jakiej skali otworzyłeś pozycję, w takiej ją prowadź, nie spodziewam się jakiś fenomenalnych spadków. Tym bardziej że czekam na coś w większej skali, a do tego wyrysowania jeszcze brakuje kilku sesji.

A jak to się ma do mojej pozycji na akcjach LWB?

To na czym staram się zarobić wykorzystując kontrakty terminowe fw20, w kontekście całego rynku będzie jedynie niewielką fluktuacją (w sytuacji, gdyby w ogóle to miało mieć jakiś wpływ)
. Właśnie w taki sposób działa dźwignia. To, co dla rynku akcji jest tzw. szumem i w zasadzie nie zwraca się na niego za dużo uwagi, to już na kontraktach terminowych może wygenerować sowity zysk.

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading