Wraz z nowym miesiącem kilka sugestii nie rekomendacyjnych!

Polski Koncern Naftowy ORLEN SA #PKN
Nie zawsze to, co się opłaca – warto

Technicznie to na wykresie powstała formacja #Shark32 potwierdzona na cenie. Oznacza to, iż zostały spełnione warunki do zajęcia pozycji, natomiast to, co powoduje, że w dłuższej perspektywie nie widzę powodu do wzrostu cen akcji to mocny spadek Przewidywanego Zysku generowanego przez spółkę.

Odnoszę wrażenie, że inwestorzy wchłonęli informację o tymczasowości wysokiej marży operacyjnej [2022 – 12%] i jej braku podtrzymania w latach kolejnych [2023 – 5,62% i 2024 4,38%] i nie rzucili się ochoczo do zakupów. A dodają co tego „But Partyjny” i „Misyjność” przedsiębiorstwa, rozsądek podpowiada co najmniej ostrożność…

Pozostaje jeszcze temat dywidendy.
W tym miejscu, pomijając jej konstrukcję i aspekty podatkowe, to jej wysokość jest naprawdę zachęcająca. Przy cenie w granicach 65 złotych za akcję planowana jest wypłata 5,50 zł na akcję, co daje zwrot w granicach 8%. I niby firma przedstawia politykę dywidendową, natomiast cuda ferowane nam przez #rząd w postaci nadzwyczajnych podatków, ważnych działań społecznych czy w końcu sprawiedliwość społeczna znacząco chłodzi głowę inwestora.

Datawalk SA #DAT

Triumf nadziei nad doświadczeniem, ale postanowiłem to skorygować o powiedzenie ekonomisty Frederic Bastiat, nie co je upraszczając i dostosowując do sytuacji, czyli, to co widać na pierwszy rzut oka i czego nie widać a pojawi się to w przyszłości w niejako następstwie sytuacji…
Już tłumaczę:
Widać Formację #Shark32 na dołku. Należy się wstrzymać z zakupem, aż do jej potwierdzenia, natomiast mamy bardzo zdecydowany trend spadkowy, a i cena nie zatrzymała się na jakiś wsparciu czy coś… tyle z #AT analizy technicznej.

Natomiast to, czego nie widać to fundamenty, a te pięknie wpisują się w trend. Perspektywa zysku z działalności operacyjnej dopiero w 2025 roku. I niby przychód wzrasta, ale wraz z nim zdecydowanie bardziej koszty. 
Czytałem opinie zachwycające się fenomenem tej konkretnej spółki, ale uważam to za transakcję o wysokim ryzyku a ewentualne rozegranie transakcji za czysto spekulacyjne.

 

Grupa Kęty SA #KTY
Są w życiu rzeczy, które warto […]
W realiach giełdy papierów wartościowych #GPW śmiało można napisać, że to #arystokrata dywidendowy. W przypadku tego waloru inwestorzy patrzą na aspekt wypłacane dywidendy. 
Ta z roku na rok powoli wzrasta a przy obecnej cenie waloru, 580 złotych za akcję, jest na poziomie 11%! Jest to rekordowy poziom w historii tej spółki, co w praktyce mówi o pewnej anomalii, które ze swej natury długo nie trwają. Spodziewam się zejścia z tego poziomu w granicę 8% co w naturalny sposób musi się stać, gdy cena wzrośnie. 

Również patrząc na prognozy przychodu, rentowność netto i w konsekwencji zysk, z którego wypłacana jest dywidenda, ta zdaje się bezpieczna w przyszłości.
A technicznie patrząc, mamy wybicie!

 

 

 

#Akcje #Kontrakty #Forex #XTB #SzkolenieGieldowe #GPW #WallStreet #KTY #PKN #DOT

#Promocja! załóż darmowy rachunek inwestycyjny, gdzie możesz inwestować bez prowizji i odbierz książkę o giełdzie!:
Link z którego należy założyć rachunek: https://link-pso.xtb.com/pso/rsWOC
Warunki:
1) załóż konto z podanego powyżej linku.
2) na adres biuro@pawelsalamucha.pl wyślij potwierdzenie otworzenia rachunku (emaila powitalnego z xtb).
3) podaj adres na który zostanie wysłana książka.

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

...
Loading