Będąc w podróży po USA, otrzymałem kilka zapytań dotyczących tego, w jaki sposób i czy w ogóle pilnuje swoich pootwieranych pozycji na giełdzie. Czy akcje które, obecnie posiadam nie stanowią dla mnie problemu, ponieważ zamiast cieszyć się przygodą, ciągle muszę obserwować ceny.

grajewo-1 akcje

Ważnym elementem każdej transakcji jest świadomość ceny po której, dana pozycja zostanie zamknięta.
W pierwszej chwili, gdy jeszcze transakcja nie przyniosła zysku nazywamy go Stop Loss, a w momencie gdy ten zysk już się pojawi, po prostu Moment Zamknięcia Pozycji.

Będąc inwestorem musisz wiedzieć, że naturalną konsekwencją ruchu jest korekta i jak zwykle sztuka tkwi w tym by ją odróżnić od ewentualnej zmiany trendu.

grajewo-2 Akcje
Jednym z moich ulubionych narzędzi, (poza formacjami świecowymi)  służącymi do odczytywania zamiarów rynku, są Siatki #Fibonacciego. Przez wielu inwestorów błędnie używane, często są bagatelizowana. A to wielka strata. Ponieważ wystarczy prosty ruch, i to co na wykresie wydawało się ogromnymi spadkami nabiera technicznej logiki, a  przypadkowe wzrosty, już nimi nie są … a cała analiza nie zajmuje więcej ja 15 sekund! 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

 

 

 

 

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 

...
Loading