Akcje Action i Akcje Capital – Stop Loss i decyzyjność – czyli kilka zdań nt. bieżącej sytuacji

Obie te spółki podczas wczorajszej sesji spadały o lekko ponad 8%. Łowiąc ryby, liczymy się z utratą przynęty, ale mając rybę już na haczyku czemu nie realizować zysku?

Obie te spółki tylko do wczorajszej sesji wygenerowały zysk. Akcje Capital 28% a akcje Action 17%, obecnie jest to 19% i 8%.

Naturalną konsekwencją ruchu jest korekta, to też w obecnej sytuacji należy zastanowić się czy na naszych spółkach mamy do czynienia z załamaniem ruchu czy jedynie korektą.

Wszyscy którzy przeszli moje szkolenie, wiedzą jaki mam stosunek do Teorii Fal Elliotta. Ale czy można mieć żal do młotka, wykorzystując go do wkręcania śrubek ?

Z doświadczenia widzę, że wielu inwestorów nie sprecyzowała właściwego zastosowania teorii w oparciu o które podejmują decyzje inwestycyjne.

akcje action

Równość Korekt – szybkie i przede wszystkim numeryczne spojrzenie na jakość korekt, które może powiedzieć nam bardzo dużo o sytuacji.

akcje capital

Pozwala nam również sądzić, iż ruch, paradoksalnie to zabrzmi ale jest kontrolowany. Oczywiście jest to jedynie statystyczna koncepcja, a decyzję każdy niech podejmuje INDYWIDUALNIE.

 

Zapraszam Cię również do obejrzenia Wideo w którym opowiadam o mojej ścieżce kariery i drodze którą przeszedłem by stać się inwestorem: KLIKNIJ TU

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading