Kiedy Sprzedawać Akcje?!

Takie sesje jak wczorajsza zawsze doprowadzają do emocji. Tak, Zawsze!
Nie ma znaczenia czy jesteś na rynku jeden rok, czy dziesięć. Nadal towarzyszą nam odruchy i kluczem do sukcesu jest ich opanowanie. Obecnie mój portfel w zarządzie ma 10 walorów, z których dwie szczególnie spędzały mi wczorajsze popołudnie.

Sytuacja na akcjach PayPal Holdings Inc (#PYPL.US)


Biorąc pod uwagę #upside sugerowany przez analityków, to czas się miksować z pozycji i dać czas na chwilę oddechu. Tym bardziej że jak historia pokazuje, cena dotychczas z tymi analitykami współpracowała. Pikanterii dodaje sygnał techniczny, w postaci Formacji Harmonicznej. Inny temat to emocjonalna chciwość i wiara w dalszy wzrost.

Co zrobiłem?

W takiej sytuacji zawsze stawiam na poziomy cenowe i wiedzę opartą o Price Action. Postawiłem Stop Loss #SL poniżej ostatniego dołka i resztę zostawiłem w rękach rynku. Wiem, że bliskim #SL ryzykuje realizację zysku i potem ewentualny brak udziału w kontynuacji wzrostu, ale jak mówi stare powiedzenie na Wall Street „Nie ma takich, co zbankrutowali, realizując zyski”. Środowisko nie znosi próżni, w miejsce której zawsze coś się znajdzie!

Kolejny Walor z portfela to akcje Amazon.com Inc (#AMZN.US)

Kontynuując myśl z akcji #PYPL, musisz mieć świadomość, że przedwczesne zamknięcie pozycji i brak udziału w kolejnych wzrostach jest czymś równie bolesnym emocjonalnie! TAK! Te kilka, a nawet kilkadziesiąt procent wzrostu będące już w portfelu, w żaden sposób nie łagodzi bólu wywołanego kontynuacją wzrostu, na walorze którego akurat się pozbyłeś!

Na szczęście do czasu ;)

W miarę nabierania doświadczenia uświadamiamy sobie zdecydowanie szybciej, że coś było błędem, że rynek nas zaskoczył i zazwyczaj już nie mamy oporów do przyznania się przed sobą i odnowienia pozycji!
Podczas wczorajszej sesji, cena zatańczyła na moim SL postawionym na akcjach #AMZN.
Obecna wymowa wykresu i potencjał komunikowany przez analityków może sugerować, że jeszcze za wcześnie, ale spokojnie, pożyjemy zobaczymy :)
Obecnie #AMZN OUT, ale nadal na celowniku ;)

Wsparcie na poprzednich szczytach i potencjał, sugerowany przez analityków pozwala sądzić, że jeszcze jest potencjał!

Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

...
Loading