nextstep_2W minioną środę w ramach reprezentacji Fundacji Next Step oraz Stowarzyszenia Ostrołęckiego Forum Gospodarczego miałem okazję uczestniczyć w Konferencji organizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy, na temat możliwości pozyskania środków finansowych z UE dla Pracodawców. 

Do tego projektów również zostały zaproszone inne organizacje, takie jak Powiatowy Urząd Pracy i Ochotnicze Hufce Pracy.

Czego się dowiedziałem ?

Nic się nie zmieniło. Spotkanie niczym nie odbiegało oo tych z lat ubiegłych. Prezentacji nie pamiętam, ale nie zdziwiłbym się gdyby zostały użyte, również te z lat ubiegłych.
Nie wchodząc w szczegóły, była mowa o środkach przewidzianych na 2016 rok, których już w tym momencie nie ma :) bo się skończyły.  Rozumiecie – Mówię wam o produkcie, o warunkach jego otrzymania a na koniec stwierdzam, że i tak go nie kupicie :) … brak w tym logiki.

Urzędnicy prowadzili szkolenie dla urzędników. Niestety, rozglądając się po sali, nie dostrzegłem innego reprezentanta jakiejkolwiek firmy prywatnej :(  zaś sami prowadzący, pokazali na czym polega Hipnotyczny Marketing… gadać tak by nic nie powiedzieć.

Dowiedziałem się, że PUP będzie preferował pracodawców których już ma w swoich zasobach…

WUP  – Nie realizuje już projektów dotyczących powstawania Nowych Firm. 

Tym z OHP to nawet ja nie wiedziałem o co im chodzi…

Podsumowując – Utrzymujemy Marazm, Drenując tych co zostali…   

I bynajmniej nie jest to moja prywatna ocena osób, które pracują w tych urzędach. Widzę brak środków, który mnie cieszy, ponieważ i tak były one źle zarządzane, więc tak na prawdę, to żadna strata. Ale nadal utrzymujemy system, który nas pęta a ludziom wmawia się, że jest to konieczne.
Ale  po co ?  Bo dzięki temu, ludzie mają pracę…

Podsumowując – „Po miedzy Bugiem a Nyso, najważniejsze to My są”   – Indywidualizm…

* Czy wiecie, że w projektach UE, przewidziane jest cytuje – „Ubezpieczenie od nieszczęśliwych następstw w związku z podjętym szkoleniem” – czyli jak kogoś się czegoś nauczy i w wyniku tego, na przykład osoba ta założy własny biznes, który mu się nie uda to dostanie odszkodowanie :P 

...
Loading