Skala czasowa na wykresie: 3 czynniki wpływające na wybór odpowiedniej dla siebie do handlu na rynkach finansowych.

Skala Czasowa Na Wykresie Ceny:
Nie jednokrotnie mogłeś się spotkać ze stwierdzeniem lub samemu paść ofiarą, stwierdzenia, że pośpiech jest złym doradcą. Innym razem, zbyt długie zwlekanie z decyzją pozbawiło cię jakichś korzyści. Rynki finansowe są wyjątkowym miejscem, gdyż tu mamy do czynienia z wyjątkowym wyjaskrawieniem, wynikającym z tego, że za każdą naszą decyzją kryje się nasz zysk lub strata.

Czym kierować się, gdy wybierasz skalę czasową do gry lub inwestowania na giełdzie?

1/ Styl życia, jaki chcesz prowadzić.

Często, gdy zanurzamy się w świat finansów, manieni jesteśmy pojęciami powiązanymi z wolnością finansową. Wolnym czasem, który możemy spożytkować na nasze pasje oraz bezpieczną ilością posiadanych pieniędzy, które powinny wystarczyć nam i naszym bliskim do końca życia. Podczas pierwszych kontaktów z rynkiem raz jest lepiej innym razem gorzej, ale skoro jesteśmy na początku naszej przygody, mamy większą tolerancję na przydarzające się nam sytuacje. Chcemy stawać się lepsi, zaczynamy się uczyć, analizować i wsiąkamy w środowisko, osób przylepionych do swoich laptopów. Przynajmniej do momentu, kiedy mamy jeszcze pieniądze na swoim koncie.

To naturalna ścieżka, która doprowadza nas do pewnych przyzwyczajeń. Wielu szkoleniowców twierdzi, że to jest fajne i że laptop na kolanach podczas wakacji jest super, bo przecież można zarabiać, ale proszę cię w tej chwili o moment refleksji.

Naprawdę ?

2/ Wybór instrumentu inwestycyjnego (akcje, kontrakty terminowe fw20)

W domyśle posługuje się tymi dwoma instrumentami, gdyż są one najpopularniejsze i oddają naturę rynków, które reprezentują. (Jeżeli chcesz posłuchać więcej o którymś z instrumentów, to wcześniej nagrałem na ich temat dwie audycje. Znajdziesz je, klikając tu: AKCJE , KONTRAKTY TERMINOWE)
Wiem, że jest Forex i kryptowaluty, ale że gdy zrozumiesz naturę tych dwóch instrumentów powyżej, spokojnie poradzisz sobie z kolejnymi.
Ważne byś wiedział, że wybór skali to nie tylko twoje subiektywne spojrzenie, ale również będzie ono miało znaczenia na zachowania rynku, na które będziesz musiał się godzić i w jakiś sposób, często, z nimi radzić.

3/ Jak się nie ma, co się lubi…

Naszym zadaniem jako spekulantów, jest podejmowanie transakcji. Nie możemy ich unikać, a budując doświadczenie, powinniśmy starać się dostrzegać tych sytuacji jak najwięcej. Dlatego nim określimy się w jakiejś metodzie, często wybieramy się w podróż po wielu innych. Stąd też kalibracja pomiędzy skalami. Nic na siłę i zawsze w granicach rozsądku. Tego ostatniego nabierzemy z praktyki… :P

Więcej na temat w audycji poniżej.
Zapraszam!


 

 

Chcesz zostać Inwestorem umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading