Humor i Paradoks to najważniejsze prawa tej planety.

droga

Kiedyś planowałem dostać się do wojska. Do brygady desantowo-szturmowej we Wrocławiu. Więcej na ten temat mówię w WIDEO, dotyczącym mojej kariery. Ale kiedy Człowiek planuje, to Bóg się śmieje.

Czasami, dopiero spojrzenie z perspektywy  daje właściwy obraz sytuacji. To co uważamy za stratę, okazuje się naszym szczęściem a to o co tak mocno dbamy „złotą klatką” odbierającą nam oddech. Za wszystko powinniśmy być wdzięczni, ponieważ to kim jesteśmy obecnie w dużej mierze zawdzięczamy naszym przeżyciom i ludziom których poznać było nam dane. Czasami musimy się oddalić fizyczne a innym razem musi upłynąć czas by to zrozumieć. W obu przypadkach jesteśmy mądrzy po sprawie. Ale również, pojawia się przestrzeń na coś nowego, co niewątpliwie zdarzy się w naszym życiu.

Kwiecień w moim życiu zawsze odgrywał ważną rolę. Był i jest to miesiąc, podczas którego otrzymuje szlify, będące bruzdą na mojej świadomości. Podczas tego miesiąca swój początek miały rzeczy które na długie lata towarzyszyły lub towarzyszą mi  na ścieżce mojego życia osobistego, kariery lub też wzrostu emocjonalnego. Pomijając fakty osobiste, to właśnie na początku kwietnia 2008 roku wziąłem udział w swoim pierwszym profesjonalnym szkoleniu giełdowym, w Akademii Inwestora Giełdowego prowadzonym przez Łukasza Milewskiego i Barbarę Wrzosek. Już wtedy wiedziałem ale dziś po wielu latach widzę to wyraźnie, że był to Milowy krok na ścieżce mojej kariery, a droga, którą wybrałem wtedy prowadzi mnie do rzeczy o których wcześniej nawet nie miałem pojęcia.  Często kręte ścieżki weryfikują nasze zaangażowanie i charakter. Ważne by w każdej z tych „nocy naszego życia” nie zapominać o swoim kompasie przyzwoitości.

Dziś zastanawiam się, co lub kto pozwolił mi te najgorsze momenty przetrwać a jeszcze bardziej w głowę zachodzę zastanawiają się, czemu nie odpuściłem. Pięknie brzmią slogany o wspierającej rodzinie czy drugiej połówce. Jednak gdy nie będziesz mocny wewnętrznie, powyższą relację sprowadzisz jedynie do wzajemnego oszukiwania się. W człowieku powinno i jest coś więcej. Wewnętrzne źródło siły i auto motywacji. To które nawet gdy najbliżsi rezygnują, pozwala nam nadal działać. I nie jest to przekonanie oparte o cyfry, bo z tych swobodnie jesteśmy w stanie zrezygnować. To musi być czymś więcej…

Drogi adepcie, nie piszę te słowa by Cię zniechęcić. Uświadom sobie, że wszystko leży jedynie w twoich rekach i zaczyna się od podjętej decyzji.

akcje komputron

Pamiętacie jeszcze Akcje Komputron, rekomendowane w WIDEO z lutego. Na dzień dzisiejszy Zysk ponad 30%…

Przy tej okazji warto wspomnieć mojego innego Wielkiego Mistrza – Zbyszka Stawickiego, który wyczulił mnie na mój prywatny kompas czyli sumienie i pokazał, że życie to również sfera duchowa . Spójność i zgoda z samym sobą jest najważniejsza, a sama dziedzina Ta, pozwala na studia przez całe życie.

Pytanie, gdzie dalej mnie ta ścieżka zaprowadzi. Humor i Paradoks to najważniejsze prawa tej planety.

 

Aktualne Wideo dotyczące miesiąca Kwietnia – WIDEO – Zapraszam :)

Miłego dnia ! :)

...
Loading