Rynek akcji: Za nami kolejny miesiąc na rynku akcji, a ja na jego końcu mogę śmiało stwierdzić, że całkiem dobrze on się zakończył. Średni zysk ze wszystkich inwestycji łącznie przekroczył 9%, a na koniec wpadła jeszcze dywidenda…

Zgodnie z zapowiedziami z minionego miesiąca, z dużą ostrożnością na ścianie strachu, ale do celu. Skoro podejmowanie ryzyka jest elementem spekulacji, to naszym obowiązkiem jest je podejmować. Pojawiła mi się również pewna refleksja, po ostatnim tygodniu, a pisząc bardziej szczegółowo po tym zdjęciu. Najlepszy fundusz, inwestujący w akcje polskie w ubiegłym roku stracił jedynie 5,5% pieniędzy swoich klientów.

 

 

Na pierwszy rzut oka, mogłoby się wydawać, że co to są za frajerzy i lepiej było nic nie robić, niż narażać kapitał klientów, ale na rynku, wszystko tak naprawdę widać po fakcie. Przewaga drobnych inwestorów polega głównie na mobilności kapitału i braku obowiązku szukania inwestycji na siłę!

Wiem, że trudno to sobie uświadomić, ale po części klienci takich funduszy sami są sobie winni. Większość z funduszy, w swoim statucie ma zapisany stały udział w handlu na giełdzie. Żaden z nich nie może pozwolić sobie na pominięcie, którejkolwiek z fal wzrostowych, przez wzgląd na późniejszy osąd klientów. A tak, zawsze istnieje możliwość zwalenia winy na rynek :)

Szczegółowe omówienie portfela akcji zamieściłem w video. Dowiesz się z niego również o moim poglądzie na temat obecnej sytuacji i tego, co widzę na głównych indeksach.

Jak zwykle zapraszam do komentowania i zadawania pytań!

Obecnie w portfelu posiadam:
#GPW
PlayWay SA (#PLW) K. 165 obecnie 180,5
Play Communications SA (#PLY) K 21,7 obecnie 23,6
Echo Investment SA (#ECH) K 3,72 obecnie 4,15

#USA
Kimco Realty Corp (#KIM.US) K 17,02 USD obecnie 18,5 USD
American International Group Inc (#AIG.US) K 40,85 USD obecnie 43,06 + 0,28 centów/szt. dywidenda

 

 

Masz pytania, chcesz zacząć inwestować i zarabiać na rynkach finansowych, umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem Salamucha: KLIKNIJ TU!

...
Loading