Roszady w Portfelu (Akcje SANOK, IMPEXMET, ASBIS, GRUPAAZOTY)

Jest taki moment na giełdzie, w którym bardziej liczy się czas panujący ogólnie na rynku niż sam walor. Odpowiadając szybko na pytanie chodzi o hossę. Czy już teraz mamy do czynienia z tym momentem, nie do końca jestem przekonany, ale wiem na pewno, że nie można pozostawiać szczęściu tego, co może wynikać z kalkulacji.

Pomimo, iż ostatni tydzień przebywałem na urlopie, mój portfel został przygotowany tak, by w razie czego, zamykać pozycje (zlecenia oczekujące). I tak w minionym tygodniu ostatecznie pożegnaliśmy się z Akcjami SANOK i IMPEXMET.

Jednocześnie w ich miejsce do portfela akcji wskoczyły Akcje ASBIS. Informując o tym zakupie akcentowałem, iż jest to transakcja spekulacyjna. (LINK DO WPISU!) Wywołało to kilka zapytań o podstawy tej inwestycji, więc postanowiłem nie co więcej w  tym miejscu napisać.

Akcje ASBIS:m

 

Bazując na zasadach PRICE ACTION  widzimy, że mamy do czynienia z ładnie wykształconym trendem wzrostowym. Schodząc do niższej skali możemy dostrzec wyrysowanie się formacji 123 po której rynek mocno wybił do góry.

 

Akcje ASBIS : d
Moment zakupowy wynikał, w mojej ocenie, z tzw. powrotu do wybicia. Jest to spekulacyjne zagranie z bardzo wąskim Limitem Stop. Jako inwestorzy musimy pamiętać, że Analiza Techniczna to nic innego jak instrukcja dotycząca ruchu cen. Jeśli wszystko się zgadza to działamy, w innych przypadkach należy po prostu odpuścić!

I przy okazji Akcje GRUPAAZOTY – strach ma wielkie oczy, a kiedy leje się krew kupuj…

*Jeżeli chcesz być na bieżący z moimi wpisami, zapraszam do polubienia Facebook-owej odsłony tej strony: KLIKNIJ TU! 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą oceną Autora.

...
Loading