Dzisiaj o poranku, pod moim wpisem z zeszłego tygodnia pojawił się komentarz „Leszka”

Zrzut ekranu 2015-08-17 o 12.10.07

 

Dziękuje za ten komentarz, ponieważ zmotywował on mnie do dłuższego pochylenia się nad akcjami ASBIS i upublicznieniem kilku zasad i elementów, które brałem pod uwagę, podczas podejmowania decyzji Zakupowej.

  1. Jedną z podstawowych zasad Zarabiającego Inwestora, odnosząca się do prowadzenia transakcji brzmi: Trzymaj się Planu!

 

Akcje ASBIS AnalizaAnaliza Akcji ASBIS w zeszłym tygodniu pokazała dwie formacje harmoniczne, po których pojawiła się formacja świecowa „Objęcie Hossy”. Wydawałoby się, nic nadzwyczajnego. Dlatego, w poprzednim wpisie akcentowałem, iż jest to transakcja SPEKULACYJNA.

Jak mawiał mój wielki nauczyciel, „Lepiej martwić się po fakcie bo bardzo nie zdrowo jest w trakcie”. Nigdy nie zmieniam zasad prowadzenia transakcji podczas jej trwania. Moja inwestycja w zeszłym tygodniu brała pod uwagę, czynnik skali czasowej oraz Formacji Cenowej, w oparciu o którą wyliczyłem Opłacalność Pozycji i Związane z nim RYZYKO. Mój Stop Loss umieściłem poniżej formacji.

Oczywiście, obecnie mamy do czynienia z cofnięciem, ale nadal uważam, że na mówienie o tym, że nadal będzie spadać jest za wcześnie :)

Nie mniej jednak, zgodzę się z Tobą Leszku, że lepiej by było zgarnąć zysk 15% i uciec z kapitałem z rynku, by teraz ponownie odkupić. Niestety z praktycznego punktu widzenia, takie granie/inwestowanie to fikcja, sprzedawana ludziom podczas szkoleń.

Jeszcze raz dziękuje za aktywność – Pozdrawiam :)

 

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

 

Zapraszam Cię również do obejrzenia Wideo w którym opowiadam o mojej ścieżce kariery i drodze którą przeszedłem by stać się inwestorem: WIDEO

...
Loading