Wraz z początkiem grudnia nie sposób nie poruszyć tematu związanego z rajdem św Mikołaja.

Jeżeli jest to twój pierwszy kontakt z tym terminem, to zapraszam Cię do odsłuchania audycji, w której omawiam, co to oznacza. LINK DO AUDYCJI – KLIKNIJ TU!

Idąc na łatwiznę, można napisać, że cały rok 2020 jest dziwny i wszelkie kalkulacje robione w oparciu o tradycyjne modele rozmijają się z rzeczywistością, ale to byłoby za łatwe!

 Ok sprawdźmy za i przeciw z którymi mamy do czynienie obecnie:

1/ Relatywnie dobry listopad. 

– Na rodzimym rynku, na większości walorach pojawiło się ożywienie, które doprowadziło do wzrostów rzędu 30-50% w niektórych wypadkach! Klasyczne studzenie wskaźników, nazywane również realizacją zysków znacząco zwiększa prawdopodobieństwo spadków!

2/ Co tam druga, a nawet trzecia fala pandemii #COVID… 

– Smutno mi to pisać, ale decyzje rządu każdej myślącej osobie pokazują, że nie są to przemyślane działania w żaden sposób. Jedne sklepy otwarte inne nie, jednym można więcej innym mniej. Wigilia 5 osób a pasterka bez limitów! Serio, jeszcze ktoś wierzy, że leci z nami pilot? Do czego zmierzam – brak przewidywalności, nie służy rynkom.3/ Wcześniej wspomniałem o wskaźnikach ekonomicznych, które również odeszły od pewnych standardów konsekwencji, które wywoływały co dale przekłada się na niepewność co do zachowań. 

Można się silić na kolejne przykłady i koncepcje, ale nie mają one znaczenia, bo na każdy postawiony argument możemy wystosować dwa na jego zaprzeczenie. Sprowadza to dyskusję do zasady wet za wet, gdyż nie ma tu mowy o wypracowaniu koncepcji, do której zastosuje się rynek… Dla mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz, to taki w którym dopatruje już poczynione inwestycje indywidualnie, a nie jako całość. Na ten moment zdecydowana większość aktywów znajdujących się w moim portfelu mam w pozycji Long, ale zdarzają się również perełki na Short. 
Pozakładałem limity, tam, gdzie było i jest to konieczne a reszta w rękach rynku!

Istnieje światełko w tunelu!

Nigdy nie jest tak, że 100% spółek na rynku spada lub rośnie, w związku z tym, zamieszczam kilka w mojej ocenie, perspektywicznych inwestycji w najbliższym okresie, kierując się Analizą Techniczną wykresów cen!

Na naszym rodzimym #GPW wpadły mi w oko następujące spółki:
– ACP = org na 0,500 w skali d1  + S32 ?!
– CIE – org… ?
– DAT – formacja trójkąta do rozegrania 
– DOM – S32 M / na szczycie…
– PKP – S32 Q / ale skarp państwa :/
– CIG – org na wsparciu fibo 0,618
– TRK – Orgr na Q na dołku…
– WLT – S32Q – potwierdzony

Akcje  Alibaba Group Holding Ltd (#BABA.US) Spółka na Short!
Spółka która obecnie pod względem fundamentalnym nie wzbudza żadnych zastrzeżeń! a rozegranie tej pozycji (o ile nastąpi potwierdzenie na RGR-a, będzie miało znamiona klasycznej korekty)

Akcje Workday Inc (#WDAY.US) Long!
W tym wypadku, dokładamy do pieca! Formacja trójkąta, którą chciałem umieścić w kontekście pokonywanego szczytu z czerwca 2019r.
Takie formacje niosą za sobą prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów aż w 70%! Nie ma co się napalać, tylko trzeba poczekać na potwierdzenie sygnału!

Jeżeli chcesz zacząć inwestować na Wall Street i nie tylko to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą Brokera LYNX! Szczegóły w stopce! :)

 

Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

                                                                 

...
Loading