Quo Vadis GPW – Co dalej z polskim rynkiem akcji?

Wczoraj wieczorem poprowadziłem webinar, podczas którego podzieliłem się z uczestnikami własnym spojrzeniem na obecną sytuację na giełdzie akcji PL. Nie ukrywam, że głównym czynnikiem motywującym mnie do tego posunięcia, jest samo zachowanie się rynku a w zasadzie jego brak rozwoju.

W audycji Co wpływa na jakość twoich decyzji inwestycyjnych? mówiłem, skąd bierze się u inwestorów aktualne postrzeganie rynku, ale w mojej sytuacji nie jest to z tym związane. Obecnie nie posiadam żadnych walorów akcyjnych, a swoje ruchy na giełdzie realizuje wykorzystując kontrakty terminowe Fw20.

Podczas webinaru omówiłem techniczną sytuację na wykresie Wig20, jako ewentualnej lokomotywy wzrostów.
Następnie ponarzekaliśmy na zachowanie spółek i z minuty na minutę robiło się coraz ciekawiej.
Weszliśmy na temat forex, krypto walut i ostatecznie skończyliśmy na omówieniu zasad funkcjonowania dźwigni finansowej i powodów strat, które dotyczą inwestorów z niej korzystających.

Zapraszam do odsłuchania video!


 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej

podstawie.