I Polała Się Krew! – Psychologia Inwestora Giełdowego

O indywidualizmie w świecie inwestorów wiele się mówi, ale jak zwykle to bywa, nie wiele się z tego bierze do siebie. Fora giełdowe, zaroiły się od zdezorientowanych uczestników rynku, a na ich ustach tylko jedno pytanie … Co dalej z Giełdą ?

Takie momenty obnażają mentalną sytuację graczy giełdowych. Kilka spadkowych sesji i okazuje się, kto pływa bez majtek. Źle zadane  pytanie prowadzi do błędnych odpowiedzi. Wszystko nabiera właściwych rozmiarów, dopiero w momencie gdy odpowiemy sobie, czy sytuacja akcji które posiadamy w portfelu jest indywidualną, czy wpisuje się w sytuacje ogólną na rynku.

To co obecnie dzieje się na wykresach cen akcji, nie jest zindywidualizowane dla jakiegoś konkretnego sektora spółek, czy zależnej od decyzji politycznych branży. Spadki są powszechne a ich efekty widać na większości walorów.

Podsumowując, intencje Rynku obnażają Siatki Fibonacciego oraz Charakter Świec…

Festiwal Inteligencji Finansowej Poznań 2017 – Psychologia Inwestora Giełdowego
Zrzut ekranu 2017-03-05 o 12.16.27

Na zaproszenie Studenckiego Forum Bussines Centre Club oddział Poznań, w minioną środę miałem przyjemność poprowadzić konferencję dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na temat Psychologii Zarabiającego Inwestora.
Z racji krótkiego terminu oraz odległości, postanowiliśmy przeprowadzić internetową transmisję online na żywo.  Wyszło z tego ciekawe nagranie w którym poruszyłem 3 problemy, które blokują graczy giełdowych przed zarabianiem pieniędzy na rynku.

Zapraszam do odsłuchania !

 

 

VIDEO – Psychologia Inwestora Giełdowego

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.