Okres międzyświąteczny często wykorzystujemy by zaplanować i podjąć wyzwania na nowy rok.
Osobiście jednak, nauczony doświadczeniem wiem, że nie da się zrobić merytorycznie dużego kroku w przód, bez podsumowania i wyciągnięcia wniosków z zakończonych projektów.

To też, z lekkim opóźnieniem wywołanym, chęcią nauczenia się nowej umiejętności publikuje moje podsumowanie roku.

Powyższe opóźnienie, wywołane było wspólnym wyskokiem w góry i jednoczesnym przywitaniem w tamtym miejscu Nowego Roku. Zamiast skupiać się na przeszłości, postanowiłem dołączyć do rodziny i przy tej okazji miło spędzić czas oraz nauczyć się czegoś nowego. 

IMG_1105
Ponownie stałem się uczniem i oddałem się w „ręce” instruktora. Od wielu lat, w okresie zimowym kilka dni spędzam w górach i zawsze nieśmiało zerkałem w stronę nart i desek snowboardowych. Kilka razy nawet  próbowałem, ale z mizernym skutkiem. Podczas prób zjazdu nie wiedziałem co się dzieje i generalnie było słabo. Dopiero pod opieką doświadczonego instruktora, podczas pierwszej godziny udało mi się świadomie i z ogromną przyjemnością zjechać z Szymoszkowej…

Dodatkowo podczas tych kilku dni zaliczyliśmy wędrówkę w górach, odwiedziliśmy Kraków i Częstochowę, no i jestem w domu.

 

 

 

4 styczeń i co tu mądrego napisać o sytuacji na Rynku Akcji.

Otóż, omówiłem ją jeszcze przed świętami, Link Wideo.

akcjepl 1

2015 rok Rynek nie może zaliczyć do udanych, ponieważ wszystkie polskie indeksy odnotowały poważne straty: WIG -9,6% , WIG20 -19,6%. Osiem spośród dwunastu miesięcy były stratne. To już nie są symboliczne ruchy. Wszystkie fundusze opierające się o rynek akcyjny odnotowały poważne straty. Mi tym czasem udało się wypracować niewielki Zysk +1,2%.

Spis Wszystkich transakcji w 2015 roku.
tabelka Akcyjna 2015

Jak widać, pomimo większej ilości stratnych pozycji, stosowanie „Zasad Zarządzania Pozycją” mój portfel wyszedł na Zysk.

Do tej pory posiadam w nim jeszcze dwie spółki.  Akcje GTC z zyskiem w granicach 10% oraz  Akcje MENNICA z zyskiem 5%. 

Wracając jednak do powyższego wykresu, obrazującego indeks Wig20 na dzień dzisiejszy podtrzymuje swoje stwierdzenie, którym podzieliłem się 22 grudnia podczas WEBINARU NA ŻYWO – że „Cierpliwość jest w cenie” a na Rynku robi się „Tanio”

ekg_logo-kopia
Nowy Rok a z nim nowe wyzwania, plany i Cele. Dla osób, które nie miały możliwości uczestniczyć w tamtym spotkaniu, informuje, że w połowie Stycznia uruchamiam Grupę 10 osób, które Nauczę Inwestować Na Giełdzie, w bardzo Atrakcyjnej Ofercie. Teoretyczna część Szkolenia zostanie poprowadzona grupowo, natomiast z każdą osobą z kursu, na koniec indywidualnie zainwestujemy pieniądze. Dokładnie tak samo, jak na stoku, kiedy Instruktor zawiózł mnie na górę i wspólnie pokonaliśmy Zjazd.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, to też jeżeli zastanawiasz się, czy Ty mógłbyś inwestować swoje pieniądze na rynku zapraszam do skorzystania z poniższego formularza i zapisania się na indywidualną konsultację.

DOŁĄCZAM DO GRUPY 

Podsumowując.
Pamiętaj, że Szczyty tworzą się długo, natomiast Dołki to chwila. Jest w tym stwierdzeniu, jaskółka optymizmu. Czy dołek wypadnie w styczniu, lutym czy marcu, na dziś ciężko stwierdzić, ale tak czy inaczej, Warto Być na Rynku gdy w końcu ON Ruszy…

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading