Akcje ASBIS  Akcje POLNORD  Akcje ROVESE  Akcje URSUS

Wczoraj jak do tej pory mieliśmy najdramatyczniejszą sesję w tym roku. Na koniec dnia Wig 20 tracił 4,8 % a na wykresie pojawiło się ogromne „Marubozu”. Ale czy faktycznie takie sesje muszą wiązać się jedynie z dramatem. Przecież w tym momencie nie wszyscy byli ustawienia do góry na rynku terminowym i nie wszystkie akcje spadały. W języku giełdowy, w sformułowaniach potocznych utarła się  wymowa wszyscy, my lub oni.  Ale prawda jest taka, że na koniec i tak dochodzimy do JA i mój portfel, lub ja przed monitorem.

O sile portfela nie stanowi tylko to jak zachowuje się on, podczas czasów prosperity, ale również jak radzi sobie w momentach podczas takich sesji jak ta wczorajsza. I nie chodzi tu tylko o procentowy wymiar straty. Raczej należy rozpatrzyć tu formę i zasięg spadku.

Korekta jest czymś Naturalnym!

Analiza Portfela :  Akcje  ASBIS, Akcje POLNORD, Akcje ROVESE, Akcje URSUS.

Akcje ASBIS   – Ta spółka zasługuje a to by dać jej szansę i by za szybko nie decydować o ewentualnym wyjściu z pozycji.  SL w granicach 5 zł.

Akcje POLNORD – W kontekście ostatnich wydarzeń na rynki walor świetnie sobie radzi. Strategia opisana  w poprzednim artykule nadal uważam za obowiązującą.

Akcje ROVESE  – Bronią się na wsparciu 0,500  + 0,618

Akcje UrsusAkcje URSUS – Pojawiła się Pattern, który może zapowiadać odmianę sytuacji na tym walorze.
W zasadzie strata na ten moment wynosi 8%  ale w wyniku zaistniałej sytuacji, postanowiłem jeszcze dać szansę tym akcjom. Zamknięcie pozycji nastąpi po zrobieniu nowego minimum na 2,62.

 

 

Jak widać nie taki „Diabeł straszny jak go malują” Strach wynika z nadmiernego patrzenia w okienko zleceń bez niezastanowienia się, czym to skutkuje na wykresie ceny.

Zasada Elastycznie za Rynkiem, nadal w CENIE.   

...
Loading