Na tyle się znasz, na ile zostałeś doświadczony…


Powiem Ci coś, co pewnie już wiesz. GIEŁDA to nie tylko słońce i tęcza, to obrzydliwe miejsce. Choćbyś był bardzo twardy, RYNEK FINANSOWY rzuci Cię na kolana i nie da Ci wstać. Nikt Ci tak nie dokopie, jak GPW. Uderza mocno, ale chodzi o to ile zdołasz znieść i żyć dalej, ile ciosów zdołasz przetrwać. Na tym polega zwycięstwo. Jeśli wiesz ile jesteś wart to bierz co Twoje, ale zbieraj też ciosy i nie wytykaj palcami mówiąc, że nie osiągniesz sukcesu przez tego czy tamtego. Tak postępują tchórze a Ty nie jesteś jednym z nich.

Ok! W oryginale brzmi to nie co inaczej, ale nadal uważam ten teks, za jeden z lepiej opisujących to, co Cię czeka na Rynkach Finansowych! Sesje podobne do tych, które są nam fundowane nam od kilku tygodni drenują portfele Wszystkich Inwestorów. śmiało można powiedzieć, że to naturalne!

Jeżeli w tym momencie masz wątpliwości, to posłuchaj mojej kolejnej audycji, w której staram się nie co naświetlić temat.

Jednak czemu popełniłem ten wpis?
Ponieważ to takie momenty przyczyniają się do naszego wzrosty. Tego intelektualnego. Z zachowania portfela stosunkowo łatwo możemy spostrzec dobór miar w zajętych pozycjach, klasę instrumentów czy wzajemną korelację aktywów. A sztuką jest to, by w takich momentach jak ten spać spokojnie ;).
Dobranoc…

 

...
Loading