POLSKIE OPCJE –  Zysk 500% w 4 Sesje

Co raz częściej w pytaniach kierowanych do mnie, pytacie o polski rynek Opcji.  W zasadzie wszystkie wymyślne strategie i hermetyczne systemy zastosowane w inwestycjach na tym instrumencie wykładają się na płynności. I wcale nie chodzi tu o to, że z dziesięcioma  tysiącami złotych ciężko się zapakować.

Powtarzam to jak mantrę i będę się tego trzymał….

Inwestujemy Logicznie  po to by Bezpiecznie Zarabiać Pieniądze. Pasja do inwestowania, potrzebna jest jedynie na początku tej „drogi”, by przetrwać pierwsze porażki. Potem należy się skupić bardziej na profesjonalnym i racjonalnym inwestowaniu. A pasję przerzucić na coś innego, np. rodzinie …..

Problem opcji nie wynika z momentu zajmowania pozycji i niskiej możliwości lokacji kapitału. Polskie rynek opcji jako całość jest za „płytki finansowo” do realizowania jakiejkolwiek logicznej strategii. Ta płytkość powoduje Nieracjonalne Reakcje Ceny. Przykładowo Wig20 (bazowy instrument dla opcji) dziś zakończy sesję na poziomie 2469 pkt. a cena przykładowej opcji na zakończenie sesji wynosi OW20F3245 – 49 pkt.
Jutro na otwarciu pomimo iż, rynek otworzy się na podobnym poziomie to już cena opcji może kosztować 46 pkt. (-6%) A powodem takiej wyceny, będzie jedynie obawa przed dalszym  zachowaniem się rynku.  Niestety powoduje to problem z zabezpieczaniem swoich pozycji i ochroną już osiągniętego zysku.

opcjeWiecie że, od czasy zjazdu w Zakopanym sympatyzuje z opcjami i czasami spekulacyjnie i czysto edukacyjnie zdarza mi się zająć na nich pozycję. Podczas czwartkowego weebinara śniadaniowego przyznałem się uczestnikom, że jestem w posiadaniu 2 opcji Wzrostowych (OW20F3245)  które kupiłem po 10 pkt.  Dziś podczas sesji sprzedałem je po 52 pkt.

Specyfika tego instrumentu powoduje, że jak jest za dobrze to też jest niedobrze Big Boss

 

Zysk 500% w 4 Sesje.

 

Podsumowując transakcje : w zasadzie takiego rozwoju sytuacji na Wig20 się spodziewaliśmy,  ale w kontekście zysku – Więcej w tym było Ułańskiej Fantazji i szczęści niż zimnej kalkulacji.

 

...
Loading