Aktualnie w Portfelu Akcje STALEXPORT i Akcje KANIA

Na pierwszy rzut oka widać że, był to „ciekawy” miesiąc. Właśnie podczas takich momentów na rynku następuje weryfikacja umiejętności inwestycyjnych a inwestorzy mają okazję nauczyć się czegoś o SOBIE.  Paradoks tego zawodu polega na tym że, uczymy się najwięcej o sobie i   uzyskujemy tzw. Szlify Inwestorskie podczas „STRAT” lub inaczej, spadkowych momentów rynkowych.  Niestety większość w takich momentach szuka winnych nie skupiając się na wiedzy płynącej z doświadczenia. Takim zachowaniem ograniczają sobie dostęp do Faktów i w dłuższej perspektywie przegrywają.

A to Straty ukazują nam prawdę o nas samych i niosą prawdziwą wiedzę na temat Giełdy i Inwestowania.

Podczas ostatniego miesiąca wypadło z naszego portfela 5 na 6 posiadanych walorów. W większości ze znacznym zyskiem na Stop Loss wcześniej ustalonych.  Jednocześnie do naszego portfela trafiły Akcje KANIA.  Spółka, którą forsował mi od pewnego czasu mój kolega. Na ten moment niewielki zysk. Czekamy na więcej.

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading