Podsumowanie miesiąca – Luty  2014 r.

 

Miesiąc Luty okazał się równie pracowity  pod względem zmian portfela jak również zysków płynących z posiadanych pozycji. Po słabym Styczniu  przyszedł czas na korektę. Nasze średnie zaczęły piąć się w górę  a za sprawą Akcji AGROTON, średni zysk naszego portfela dynamicznie zniwelował straty wynikające ze słabego Stycznia.

Stan aktualnego Portfela Akcji:

Z Portfela Wypadły Akcje KANIA i Akcje EKOEXPORTU.   Niekwestionowanym liderem stała się Spółka AGROTON.
Również odnowiłem pozycję na ASBIS  oraz zainwestowałem w Akcje GRUPA AZOTY, URSUS i ELEKTROTI.
O szczegółach  tych inwestycji możecie przeczytać w poprzednich wpisach.

Akcje AGROTON

Jednym z najczęstszych tematach poruszanych w mediach jest Szeroko Rozumiana Sytuacja Na Ukrainie. Nas od tej politycznej bardziej interesuje ekonomiczna, którą doprecyzowujemy dla Akcji AGROTON.  O ile strategia którą opisałem dla tych akcji w poprzednim wpisie okazała się słuszna , w sytuacji wtargnięcia wojsk Rosyjskich  i tym samym możliwość eskalacji konfliktu wymaga podjęcia bardziej precyzyjnych  działań.  Musimy uświadomić sobie że, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jakie to może przynieść skutki dla Akcji Firm Ukraińskich w związku z czym, nasza inwestycja przyjmuje powoli znamiona Hazardu. 
Mój Plan na najbliższe sesje – wycofanie 60 % kapitału. W sytuacji 100 % zysku, wyjdzie na to że, Odzyskam Zainwestowane Pieniądze plus niewielki Zysk a jednocześnie w przypadku pozytywnego rozwiązania się sytuacji, nie pozbawię się dalszych zysków. Oczywiście będą one pomniejszone o połowę  ale podkreślam – W długoterminowym zarabianiu Pieniędzy nie chodzi o SZCZĘŚCIE !!!

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading