This image was produced by an application from HighWater Designs Limited.

 

 

W chwili wolnego czasu po zamieszaniu noworocznym, można przeanalizować zaistniałe sytuacje na akcjach znajdujących się  w portfelu i pokusić się o  podsumowanie 2012 roku.

 

Akcje RELPOL , CORMAY, AZOTYTARNOW.

Wiadomo że, inwestowanie na rynku akcji jest grą długoterminową. Z biegiem lat, dochodzę do wniosku, że najważniejszym elementem inwestycji, składającym się na zysk z akcji jest czas.
I bynajmniej, nie mam tu na myśli zakupu akcji i schowania głowy w piasek.

Cierpliwość jest wskazana jedynie dla zysku a nie na przetrzymanie strat.

W zasadzie do cyklicznego prowadzenia tej strony przekonałem się na przestrzeni kwietnia ubiegłego roku.  Początkowo miały to być, szybkie informacje z rynku Kontraktów Terminowych na Wig 20. Jednak informacje te błędnie interpretowane mogły narobić więcej złego w związku z tym, postanowiłem swoją uwagę skupić  jedynie na rynku Akcji.

W czerwcu zaczęliśmy od zagrania na akcjach CORMAY  .
http://pawelsalamucha.pl/romantycznie-jest-przewidywac-przyszle-losy-rynku-ale-zupelnie-inna-sprawa-jest-czerpac-z-niego-zyski/  – Niestety długo tą pozycją się nie nacieszyliśmy.  Mimo to przyniosła zysk lepszy niż lokata  7,5%  Feeling Good .

Sierpień – zakup akcji RELPOL  po cenie 6,58 . i trzymamy nadal.  (aktualna cena to 8,44 zł. – zysk 28%)    http://pawelsalamucha.pl/relpol-w-grze/

Wrzesień – Powtórny zakup akcji  CORMAYhttp://pawelsalamucha.pl/powrot-z-wakacji/

Kupno 10.70 zł – trzymamy nadal  (aktualna cena 13.85 zł. – zysk 28%)

 I ostatni zeszłoroczny nabytek – akcje  AZOTYTARNÓW
akcje azotytarnow

Zagranie w oparciu o formację 123  z  19 grudnia 2012 roku.  Cena kupna akcji  51.51 zł.   Przez moment myślałem, że i z tym walorem będzie trzeba się pożegnać, jednak zasada elastycznego SL i w tym wypadku fajnie zagrała – (aktualna cena 55,75 zł. – zysk 8%)  http://pawelsalamucha.pl/akcje-azotytarnow-formacja-123/

Była też przygoda ze spółką SYGNITY  http://pawelsalamucha.pl/akcje-sygnity-poza-portfelem/  – K 14.45 / S 13,72  w tym wypadku strata 5%

Mówiliśmy również o akcjach ENEA i ROVESE które,  jeszcze nie osiągnęły swoich warunków progowych wejścia.
Nadal czekamy.

 

Treści zawarte w tym komentarzu są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading