banki mydlaneTen, kto chce złapać rybę, musi ryzykować utratę przynęty.

                  Ben Franklin

 

Jedynym elementem inwestycji na który mamy realny wpływ jest Zarządzanie Ryzykiem.  A jedyną metodą na stworzenie Silnego Portfela to sukcesywne wyzbywanie się słabych Akcji.  Należy pamiętać, że Akcje to nie Żona, żeby się do nich przyzwyczajać…..

Niestety dopadły mnie najpracowitsze miesiące w skali ostatnich lat. W związku z tym miałem miej czasu by  na bieżąco publikować wieści z mojego Portfela Akcji.

W minionym tygodniu z naszego portfela wypadły akcje ELEKTROTI  i akcje STALEXPORT. Obie spółki miały ponad 10 % zysk, jednak jak mów stare przysłowie, Jeśli chcesz złapać Rybę, to musisz się liczyć ze stratą przynęty…  Początkowo dla tych walorów sytuacja ładnie się rozwinęła, niestety ostatni tydzień poprzełamywał wszelkie logiczne opory co wymusiło reakcję postawionych Stop Loss. Na giełdzie nie mam miejsca na nadzieję.

W portfelu nadal trzymam Akcje GRUPA AZOTY  oraz Akcje EUROCASH .

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading