👨‍🏫Podatki od Inwestycji na Rynkach Finansowych

 

Z wideo dowiesz się:
👉 Czy płaci się podatek od dochodów na giełdzie
Ile on wynosi
👉 Czy jeżeli w 2019 roku jedynie kupowałem akcje, nie sprzedawałem, to także będę musiał wypełnić PIT
👉 Jak odliczyć straty z ubiegłych lat
👉 W jaki sposób i do kiedy powinienem zapłacić podatek dochodowy
👉 Czy szkolenia, kupione książki lub koszt internetu (na paragon – fakturę imienną) mogę odliczyć od podatku, z tytułu inwestycji.
👉 Czy aby inwestować na giełdzie muszę posiadać działalność gospodarczą
👉 Dostałem dywidendę ze spółki która ma siedzibę w Estonii gdzie został pobrany podatek 19% czy w takim razie już go nie mam obowiązku rozliczyć
Czy uzyskaną kwotę mogę po prostu sobie wypłacić i nigdzie nic nie musze zgłaszać
👉 Kupiłem a następnie sprzedałam akcję z zyskiem w roku kalendarzowym. Co zrobić , żeby zmniejszyć lub wcale nie zapłacić podatek (…)

i wiele, wiele więcej. Zapraszam do oglądania!

Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading