Profesjonalny Pilot, mimo wielu lat doświadczenia i setek wylatanych godzin, nie odważy się wsiąść do maszyny, nim jej przedtem nie sprawdzi pod względem technicznym oraz nie zmierzy parametrów systemowo atmosferycznych, ponieważ jest to gwarantem bezpiecznego lądowania.

Inwestor

Podczas kursów na prawo jazdy, również dowiadujemy się by sprawdzać takie podstawowe elementy jak sprawność świateł i w starszych samochodach np. ilość oleju. Niestety często nasze lenistwo powoduje, że nie robimy tego. Te same nawyki wnosimy w świat inwestycji i zaczynamy Grać dokładnie w momencie pierwszego zetknięcia się z monitorem. Analizujemy i podejmujemy decyzje na bieżąco i w związku z tym mamy takie efekty na jakie zasłużyliśmy.

Przypomnij sobie ile czasu zajęła Ci twoja ostatnia decyzja inwestycyjna ?

 

Podczas minionego weekendu z grupą znajomych wybraliśmy się polatać samolotem.

Byliśmy pod opieką Pilota,na co dzień Oficera Wojska Polskiego i przez chwilę, była nawet okazja sterować osobiście.  W pierwszej chwili, mając jakieś chore wnioski z TV wydawało się to proste. Masz ster i kieruj. Ale rzeczywistość szybko weryfikuje brak umiejętności. Z identyczną sytuacją, mamy do czynienia w momencie gdy ktoś bez szklenia decyduje zająć się inwestowaniem.  Obu tych umiejętności, jeśli już się zdecydujemy, musi ktoś nas nauczyć. Nie są one Wrodzone.

Mieliśmy kilka 1 osobowych lotów. Są one standardowymi, ale i tak trzeba było przygotować odpowiednie dokumenty, np. plan lotu, godziny lotu, trasę itd. Zeszło się ok. 2h. Ale to była nasza gwarancja bezpieczeństwa.

 

A Ty ile czasu poświęcasz na przygotowanie strategi pod konkretną inwestycję?

Podczas moich szkoleń giełdowych, identyczny nawyk kreuje w świadomości uczniów. Każdą inwestycję przygotowuje, określając i wyznaczając konkretne parametry, tym samym określając zachowanie w każdej możliwej sytuacji.

...
Loading