Okrągłe poziomy #ALIOR #ALR

Okrągłe poziomy cenowe jest to pewna przypadłość rynków finansowych, a pisząc dokładniej, indywidualnych wycen poszczególnych aktywów. Dotyka ona zarówno akcji, jak i instrumentów terminowych a polega to na budowaniu wsparć lub oporów na podstawie liczby pierwszej i pełnej; np. 50 / 100 / 200 … Obecnie możemy zaobserwować go na akcjach #ALIOR-a. #Akcje zmagają się z poziomem 50 PLN, jako wsparciem.
Są to przeszkody, których znaczenie powinniśmy rozpatrywać czasowo, a ich siłą wynika jedynie z czynnika psychologicznego.

Pytanie o to, czy wytrzyma?

W praktyce na dwoje babka wróżyła. Nie można mówić tu o jakiejkolwiek skuteczności, ponieważ wyliczenie statystyczne nie wchodzi w grę. Z doświadczenia wiem, że budować o nie swoje strategie jest błędem i powinniśmy raczej traktować je jako ciekawostkę niż poważną wskazówkę.

Wracając do sytuacji na akcjach #ALIOR-a

Jedno jest pewne. Im dłużej ów poziom będzie się opierał, tym dynamiczniejszy i silniejszy będzie ruch po jego przełamaniu.

A gdyby miał się on obronić?

To wtedy ów wzrost szybko się zakończy, bo inwestorzy uświadomią sobie, że podstawa w oparciu o którą realizowany jest ruch, ma niską wartość w hierarchii preferencji graczy giełdowych!

 

 

Chcesz zacząć inwestować?  Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading