„To okazja tworzy złodzieja”… W przypadku giełdy jest podobnie, z tą różnicą, że sytuacja tworzy inwestora.
Akcje ASTARTA wypadły z portfela!

Zdecydowana większość z nas przybiera postawę w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajduje.

1/ Gdy załapiemy się na silny trend, gównie uważamy się za wyznawców „momentum” i w zasadzie o krok jesteśmy od Analizy Technicznej. Doskonale pamiętamy o jej głównych zaletach i by je tu streścić, sprowadzę je do stwierdzenia, że skoro tłum biegnie w jakim kierunku, to dołączmy do niego i razem biegnijmy. W takim podejściu należy wiedzieć, kiedy odskoczyć!

– Natomiast, kiedy źle trafimy w timing z naszą inwestycją, a później nie zastosujemy się do mentalnego Stop Loss, to zaczynamy usprawiedliwiać się analizą fundamentalną #AF. Wyrażamy całe tyrady, na temat tego, jaki tłum jest naiwny i że zaraz wszystko wróci do normy.

2/  Inwestor fundamentalny w zasadzie nie interesuje się ceną obecną, gdyż oczy utkwione ma w przyszłości. W oparciu o swoje modele decyzyjne stara się przewidywać skutki, które z kolei przełożą się na określoną cenę w przyszłości! W odróżnieniu od inwestorów technicznych wiedzą co kupują i z założenia mają określony plan.

3/ Reszta … To ci, którzy chcą wszystkiego po trochu. Z założeniem, jakoś to będzie, momentalnie wpadają w tarapaty. Lawirują pomiędzy mentalnymi podejściami, by finalnie przegrać na rynku!

Puenta, z tego wprowadzenia jest następująca – wiedz, w co grasz i w oparciu o co podjąłeś decyzję. Następnie, tego się trzymaj!

Dwa zdania o inwestycji w akcje ASTARTA

Już czytałem o tym, że jest to jedna z tych spółek, które zyskują na wzroście wartości towarów rolnych et cetera…, natomiast w przypadku realizacji tej inwestycji, przesłanki, którymi się kierowałem były czysto techniczne!
Problem, jaki występuje podczas stosowania Analizy Technicznej #AT, w takich sytuacjach jak obecna, polega na tym, że opierając się o wykres, obserwujemy preferencje. Nic tam nie ma o fundamentach, w związku z czym, gdy przebijane są jakieś poziomy wynikające z kresek, zasadą jest reakcja…
To jest trudne w takim podejściu do rynku, ale również takie podejście ma nas ochronić przed konsekwencjami w postaci utraty czasu i kiszenia stratnej pozycji w portfelu z nadzieją na zwrot sytuacji. Technicznie sam proces zakupu i sprzedaży trwa sekundy, natomiast to, co się dzieje w naszych głowach, czyli proces mentalny może trwać dni, miesiące, a nawet lata!

Na ten moment dziękuje. Symboliczny zysk +5%… Poczekam popatrzę, może wrócę – później ;).

Jeżeli chcesz zacząć inwestować na Wall Street i nie tylko to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą Brokera LYNX! Szczegóły w stopce! :)

 

 

Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

                                                                 

                                                                  http://szkoleniegieldowe.pl

...
Loading