Stres Inwestowanie AkcjePowstaje ogromna ilość informacji i materiałów edukacyjnych, na  temat radzenia sobie ze Stresem w Tradingu lub bardziej ogólnie w Inwestowaniu.

Prywatnie uważam że, może on wynikać z małego doświadczenia gracza lub że, to zwyczajny brak kompetencji. Jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji, to przeświadczenie bezmyślnie powtarzane w środowisku – „Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana…”  Z mojego doświadczenia wynika że, to bzdura!
Mam inne – „Bogaci ludzie, lubią SKALKULOWANE ryzyko…

To też, następnym razem zamiast oddawać się medytacji, wizualizacji czy wychodzić na przymusowy spacer, po prostu przygotuj Plan Inwestycji i się go Trzymaj! 

Najlepszy sposób radzenia sobie ze stresem w tradingu – to UNIKANIE go!!    

Czym jest Plan Inwestycji ?

Zestaw określonych zasad i konkretnych poziomów cenowych przyjętych pod konkretną Inwestycję. Momentu zajęcia pozycji. Momentu ratowania pieniędzy. 

Następnie zakładający rozwój sytuacji i konkretne zachowania na poszczególnych jej etapach. 

To początek inwestycji, niesie ze sobą czynnik emocjonalny i w zasadzie to jedyny moment w którym, jesteśmy w stanie zdecydowanie je ograniczyć. 

To bardzo proste!

Jeżeli stresuje Cię jakaś pozycja, to ogranicz ilość pieniędzy którą masz zamiar w nią zainwestować. Jeżeli po tym zabiegu, nadal będziesz się stresował to nie podejmuj ryzyka. Szukaj innej inwestycji. A jeśli często masz z takimi sytuacjami do czynienia, to zrób coś z tym lub zwyczajnie zastanów się czy ten biznes jest dla Ciebie…

 

Pamiętacie Karola ? 

Kilka tygodni temu miał on swój debiut na Rynku. Wczoraj, dowiedziałem się o jego kolejnej inwestycji… 

„Skurczybyk” :)  się wcześniej nie pochwalił !

Akcje Ginorossi

Akcje GINOROSSI – Członkowie Elitarnego Klubu Giełdowego wiedzą co zagrało.  Zysk na dzień dzisiejszy to ponad 25 %. Z czego, zgodnie z Planem Inwestycyjnym obecnie Stop Loss postawiony na poziomie o 13 % wyższym niż poziom wejścia. Dobra praktyka uczy, by nie dzielić skóry na niedźwiedziu …

Brawo Karol ! 

 

Jeżeli sam chcesz nauczyć się inwestować, by potem móc zarabiać na giełdzie zapraszam do wykonania TESTU INWESTORA i bezpłatnej Konsultacji Inwestycyjnej. ADRES TESTU

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading