Wiele musi się zmienić, by wszystko zostało takie same.

W połowie roku dotarła do mnie książka „Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów” Charlesa Mackaya z prośbą o przeczytanie i podzielenie się moją opinią na jej temat. I muszę się przyznać, że jest to książka o każdym z nas. Co mam na myśli, otóż jest to książka spisana na faktach a większość sytuacji oraz bohaterów są postaciami historycznymi. W sposób opisowy, ale nie przesadzony, ukazane zostaje, w jaki sposób rozwijają się bańki spekulacyjne. Jednak to, co wg mnie jest najbardziej wartościowe, to przykłady poszczególnych sytuacji, w których możemy odnaleźć siebie!

 Tak, pomimo iż sytuacje w niej opisywane działy się ponad 200 lat temu, to spokojnie możemy je podstawić w sytuacje towarzyszące nam na giełdzie obecnie!

Kilka przykładów? Bardzo proszę:
-Każdemu z nas, przydarzyła się historia „zakładu” dwóch filozofów, którym wydawało się, że są odporni na manie, jaka udzieliła się tłumowi by później w niespełna tydzień od tego momentu, spotkać się na placu podczas amoku handlowych zakupów…
– Inna sytuacja, gdy tak zwyczajnie po ludzku chcemy skorzystać z nadarzającej się okazji i oszukać swojego mocodawcę, poprzez zatajenie przed nim kilku faktów!
– Pamiętacie scenę z filmu Wilk z Wall Street, gdy rzucają do celu karłem! Myślicie, że to było dziwne?! A co powiecie na użyczenie garbu, oczywiście odpłatnie, jako jedynego miejsca na placu, w którym można podpisać zawarcie transakcji!

Książka również jest pełne losów bohaterów z obu stron rynku i ta najpopularniejsza, czyli inwestycje Izaaka Newtona, która każdy z nas przeżył w większym lub mniejszym stylu na własnym rachunku.

By za bardzo nie wchodzić w szczegóły i nie odbierać satysfakcji z czytania, chciałbym zakończyć krótkim podsumowaniem całej lektury!

Samą książkę uważam za coś w styli sawuar wiwr, w świecie inwestycji na rynkach finansowych. Fakty przytoczone w tej książce, powinien znać każdy inwestor. Sama lektura nie omawia zagadnień technicznych, sytuacji spekulacyjnych, które możesz wykorzystać we własnym planie inwestycyjnym, ale odnosi się do nas samych jako inwestorów, tłumu. Pokazuje nam, że pomimo zmieniających się warunków handlu, sposobu zawierania transakcji, otaczającej nas ekonomii i wielu, wielu zmian, jakie zaszły na świecie od czasów opisywanych w książce, to nadal podlegamy tym samym PRAWOM. Prawom popytu i prawom podaży. Pomimo że obecne środowisko znacząco się zmieniło, to spokojnie możemy wejść w buty tamtych bohaterów, i przyznać się do tego, że podobną sytuację mieliśmy u siebie w życiu! I to jest ten fenomen, o którym wspominałem na samym początku – wiele musi się zmienić, by wszystko pozostało takie samo!

Polecam tę książkę, bo wspaniale umili wieczór, poszerzy horyzonty świadomości i często zaskoczy śmiesznością w zachowaniu Nas – Ludzi, którzy za wszelką cenę, chcą zarobić pieniądze na rynku!

Książka do nabycia w księgarni internetowej – http://maklerska.pl, Myślę, że będzie świetnym pomysłem na prezent na  nadchodzące święta ;)

Jeżeli chcesz zacząć inwestować na Wall Street i nie tylko to zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą Brokera LYNX! Szczegóły w stopce! :)

 

Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

                                                                 

...
Loading