maj

Sell In May And Go Away” muszę uderzyć się w pierś i przyznać, że spośród wielu aksjomatów powyższy nie należ do moich ulubionych. Jednak upływający miesiąc, z całą pewnością można podciągnąć pod jego wpływ. Mijający miesiąc okazał się, najsłabszym jak dotąd, znacząco uszczuplając już wygenerowane zyski. Ku zaskoczeniu wielu, nie spowoduje to zmiany moich poglądów i zasad jakimi się kieruję we własnych inwestycjach, ale fakt ten chciałem bezstronnie zaznaczyć. Dalej wole kierować się zasadą, że „Silny portfel buduje się wybierając najsilniejsze spółki przy jednoczesnym pozbywaniu się tych najsłabszych”

To co wydarzyło się w naszym portfelu?

Oczywiście szczegółowa analiza znajduje się w  Wideo, ja tylko przy okazji tego wpisu zaznaczę, że z naszego portfela wypadły 2 walory.

Na reszcie odnotowaliśmy większe bądź mniejsze uszczuplenie zysku, ale akcje nadal pozostają w grze. Przy tej okazji, należy zaznaczyć, że ów stan zawdzięczamy odpowiedniemu Momentowi Zakupu, który przez niedoświadczonych graczy utożsamiany jest z receptą na zyski a przez „guru inwestycyjnych” skazywany na pogardę. Oczywiście jak we wszystkim, prawda znajduje się gdzieś po środku.

Zrzut ekranu 2015-05-30 o 17.12.38Wprowadziłem również niewielką korektę w Tabelce Akcyjnej. W komórce aktualnego Zysku/Straty inwestycji, wyrażonej w procentach użyłem Kolory, które od tego momentu  oznaczają wzrost lub stratę Wartości Pozycji w odniesieniu do Ubiegłego Miesiąca.

Miłego oglądania

W Wideo zamieściłem:

  1. Omówiłem Akcje, które znajdują się w moim portfelu.
  2. Przy okazji omawiania spółek, poruszyłem tematy związane z Praktyczną Psychologią Inwestowania
  3. Moje typy na czerwiec 2015 r.

 

 

Jeżeli Ty też chcesz zarabiać inwestując w Akcje zapraszam do zapoznania się z moim szkoleniem: Kompletna Metoda Inwestowania Na Giełdzie : WIDEO

Zapraszam Cię również do obejrzenia Wideo w którym opowiadam o mojej ścieżce kariery i drodze którą przeszedłem by stać się inwestorem: WIDEO

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie. 

...
Loading