akcje lutyPomimo dodatkowego dnia w lutym, nie udało mi się w czas zamieścić wpisu na stronie. Bardzo Was przepraszam, ale  jednocześnie zachęcam do polubienia Facebook-owej odsłony tej strony: https://www.facebook.com/pawel.salamucha/,  tam zamieszczam częściej krótkie noty i można podyskutować – oficjalnie. 

Miesiąc Luty a w zasadzie formę inwestowania w minionym miesiącu, podsumuje cytując  Aleksandra Fredro „Nie ma większej radości dla głupiego, jak znaleźć głupszego od siebie” . Więcej na ten temat omawiam w wideo. Miesiąc Luty zaowocował trzema nowymi pozycjami w portfelu. Zostały kupione Akcje Trakcji, Vistuli i Tfone. Ciężko mówić o perspektywach w obecnej sytuacji, ale zasada w inwestowaniu jest prosta: „Lepiej stracić ułamek procentu niż nadarzającą się okazję” 

Wideo, omawiające mój portfel, bieżącą sytuację na rynku i perełki na przyszły miesiąc.  

Link do Wideo: KLIKNIJ TU

 

Nie samą giełdą człowiek żyje !  Pod koniec miesiąca, miałem okazję wybrać się na południe polski odwiedzając Zakopane i Wrocław. Piękne miejsca ! I odnaleziona inspiracja pod ten wpis:)

IMG_0403

Ale nie o tym bym chciał tu pisać. 

 

W końcu pojawił się film dotyczący Giełdy i biorąc pod uwagę merytoryczny aspekt, jest na prawdę godny polecenia. 

akcje TBS

The Big Short  – Pięknie obrazuje kilka bolączek praktycznych, panujących na rynku

  1. Że Fakty na giełdzie, mogą być bezwartościowe w momencie gdy sentymenty inwestorów są po przeciwnej stronie.
  2. Że możesz mieć rację, ale przeszacowując pozycję zwyczajnie jej nie doczekasz – kłania się odpowiedzialny money management.
  3. Indywidualizm… tego chyba nie muszę tłumaczyć :)

    Co prawda, dla ludzi z poza tematu może okazać się on totalną nudą, ale nie szukamy tam handlowców, marketingowców czy innych podrabiańców, tylko żywe inteligentne i decyzyjne osoby z tej branży. 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne: 

1. Test Inwestora – jeżeli jeszcze go sobie nie zrobiłeś, to tu masz możliwość: TEST INWESTORA

2. Jeśli chcesz nauczyć się zarabiać inwestując pieniądze na rynku umów się ze mną na bezpłatną konsultację. W takiej sytuacji również przejdź przez Test Inwestora, gdyż tam odpowiadam na większość powtarzających się pytań a po nim zadasz mi swoje :) 

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading