Akcje NEUCA: Pchełka okazała się perełką oraz o bardzo długim debiucie inwestycyjnym jednego z moich kursantów.

Akcje NEUCA opisałem na początku tego roku (Link do art). Była to prosta  analiza i związana z nią inwestycja spekulacyjna w oparciu o formację odwróconej głowy z ramionami. (Zaznaczona na wykresie kolorem pomarańczowym). Jej spekulacyjny charakter wynikał z relatywnie słabych obrotów i sygnału wygenerowanego w skali tygodniowej.
„Podczas szkoleń tłumaczę, że rynek Akcji PL jest skrajnie nieprzystosowany do spekulacji krótkoterminowej.”
Kilka kolejnych sesji potwierdziło formację, ale sytuacja na szerokim rynku bardzo skomplikowała sprawę. Swoje dołożyły jeszcze niskie obrotu i pewne przeoczenie i Marek został z tą inwestycją.

akcje neuca

Przed panicznym wyrzuceniem towaru, zdecydowaliśmy się oprzeć o wykres w szerszej skali i w myśl zasady „co ma wisieć to nie utonie”, przesunęliśmy punkt uwagi na skalę miesięczną.  Pomiędzy pierwszym wyznaczonym Stop Loss a drugim SL była niewielka różnica procentowa co stanowi w kontekście całej inwestycji niewielki procent różnicy w ewentualnej stracie.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, rynek zachował się wg. pewnego standardu i to dało nam pewną przewagę. Jedyny element w tej skali inwestycyjnej, który niezwykle ciężkim jest do uchwycenia to czas. Dzisiejsze wybicie mogło równie dobrze pojawić się w zeszłym tygodniu jak i za dwa miesiące. Ten czynnik sprawia bardzo dużo problemów.

Pamiętajcie – Analiza Techniczna nie działa zawsze i wszędzie, ale nie zmienia to faktu, że na bazie czegoś trzeba ustandaryzować nasze decyzje.

akcje

 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, obejrzyj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading