Mówią, że podróże rozwijają! Dziś zapraszam Was w wirtualną podróż w celu zapoznania się z Ofertą LYNX Broker bo naprawdę WARTO!

Pytanie handel a inwestycja nabrała dla mnie nowego znaczenia, a inżynieria finansowa nie jest tylko dobrze brzmiącym mitem, mającym na celu zawstydzanie rozmówcy lub oglądającego wiadomości widza!

Obecnie mija mi trzeci rok, odkąd postawiłem swoje pierwsze kroki na Wall Street. Kiedy oswoiłem się z ekspozycją na rynki zagraniczne, uporałem się ze znacznym procentem potrącanego podatku od dywidend z USA i kupiłem co miałem kupić, zacząłem nie co bardziej rozglądać się po platformie. W pewnym momencie moim oczom ukazała się zakładka dotycząca dostępu do Opcji. Wydawało mi się, że doskonale znam ten instrument, gdyż już używałem go na naszej GPW, ale po sprawdzeniu kilku funkcji i dodatkowych możliwości, okazało się, coś zdoła innego.

Pierwszy przykład z dziś!

Strategia podążania za ceną!
Generalnie, przykładając to do konkretnej sytuacji, czyli akcji American Eagle Outfitters Inc #AEO.

Dzisiejsza Cena to 15 USD za sztukę, a sam walor w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł o 45%. (O jego zakupie informowałem w tym artykule; KLIKNIJ TU!) Potencjał dla tych akcji nadal jest duży, ale korekta się również należy, tym bardziej że cena weszła w ciekawy przedział, który z pewnością możemy interpretować jako poziom oporu (technicznie i fundamentalnie).

Co w takiej sytuacji postanowiłem uczynić?
Posiadany w portfelu pakiet akcji postanowiłem spróbować sprzedać i zgarnąć z tego tytułu prowizję opcyjną wystawiając Opcję CALL na 16 za co otrzymałem premię opcyjną.

„To zagranie zobowiązuje mnie do sprzedaży moich pakietów akcji w sytuacji, gdy cena na rynku przebije poziom 16 USD. W efekcie, gdy cena niedojdzie do 16 moje opcje wygasną, a mi pozostanie zysk. Natomiast gdyby cena nadal wzrastała i przebiła poziom 16 i wzrosła nawet do 18 to dalej będę zobowiązany sprzedać swoje akcje po 16. Podsumowując, z zyskiem o 3% więcej, niż w sytuacji, gdybym bez tego zabiegu zdecydował się sprzedać swoje akcje.”

Jednocześnie wieszcząc spadek wystawiłem drugą opcję, tym razem PUT, zobowiązując się do zakupu tych samych akcji, gdyby ich cena miała spaść do poziomu 13. Z tej opcji również otrzymam prowizję za jej wystawienie. Kolejne 3% ekstra!

Od tej pory mogę spać spokojnie, bo gdyby w pierwszym scenariuszu cena wzrosła, to sprzedam swoje akcje, na których już i tak zarobiłem i jeszcze dostanę upominek opcyjny, natomiast gdyby jakoś tak cena postanowiła spaść, to ewentualny spadek ceny, i utracone dolary zbilansuje mi ów wystawiona opcja. Natomiast, to czy skorzystam z drugiej opcji, w tym wypadku PUT po cenie 13 też nie jest pewne, ponieważ, cena musiałaby spaść o dobre 15% od aktualnej ceny , by ów PUT się zrealizował. 15% to mnóstwo czasu, który mi da na postanowienie czy nie starać się odkupić z rynku swojego zobowiązania, może ją zrolować lub wierząc w przyszłość spółki powiększyć swoją pozycję!


I to jest ta podróż, o której wspominałem na początku tego wpisu.


Rozpatrując ofertę Polskich Domów Maklerskich lub nawet firm brokerskich, u większość z nich, z tych instrumentów nie mamy możliwości skorzystać. Niestety, możemy inwestować jedynie licząc na wzrost wartości lub na ich spadek. Dodajmy do tego dźwignię i na tym kończy się nasze spekulowanie. Natomiast szerokość możliwości, jakie dają nam Rynki Finansowe to coś zdoła innego i dlatego zachęcam do zastanowienia się nad tematem. Choćby w celu zwielokrotnienia korzyści wynikających z używania opcji!

Podsumowując: 

możliwości, jakie dają nam „opcje” jest zdecydowanie więcej. Można efektywnie zwiększać nimi zysk w momencie już zakupu jakichś walorów i wyeliminować problem poślizgów ceny lub szumu cenowego z Limitów Stop, ale aby to się udało, wpierw należy mieć do tego dostęp.

Spędzając lata na rynku, zauważyłem, że z nauką inwestowania podobnie jest jak z zabawą dronem. Gdy sięgniemy po ten za 200 złotych to raczej szybko się zniechęcimy, natomiast jak do rąk nam trafi  z ceną powyżej 2 000 to już z tego nie zrezygnujesz! Tak w skrócie mogę napisać o platformie LYNX. Z serducha POLECAM, bo ona pozwoli wam się rozwinąć!

Q&A dotyczące brokera LYNX

1. Dzwonisz za darmo i rozmawiasz po polsku!
To jedna z największych korzyści LYNX. W końcu broker o tak szerokim wachlarzu możliwości zawitał do Polski! Jest to ważne, bo o ile nie we wszystkim na giełdzie możemy się orientować, tak zawsze możesz sięgnąć po telefon i porozmawiać, zapytać kogoś w ojczystym języku. Jakość uzyskiwanych odpowiedzi zawsze jest na najwyższym poziomie – wiem z doświadczenia ;).

2. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy?
Twoje pieniądze w LYNX są ubezpieczone i podlegają amerykańskim gwarancjom Securities Investor Protection Corporation (SIPC) na łączną kwotę 500 000 USD oraz mają indywidualne ubezpieczenie z Lloyds. Tu macie podane szczegóły: KLIKNIJ TU!

3. Dywidendy wypłacane przez spółki?


Często jednym z głównych pytań jest to jaki podatek pobierany jest od dywidend z USA. W przypadku klientów LYNX już na etapie zakładania rachunku wypełniamy specjalny formularz W-8BEN który potwierdzający naszą rezydencję podatkową w Polsce i z założenia pobierana dywidenda u źródło wynosi 15%, a nie jak w standardzie w innych domach maklerskich 30%.

4. Co z podatkami?
Historia pokazuje, że nie opłaca się unikać podatków w tak transparentnym świecie przelewów i wymiany online. Podatki należy płacić. W przypadku rynków finansowych płaci się go raz do roku, a już konkretnie na postawię Pit-8c. Niestety LYNX takiego druczku nam nie wystawi i będziemy musieli zrobić to indywidualnie, ale jest artykuł z instrukcją jak to zrobić krok po kroku na podstawie raportu w LYNX Broker: KLIKNIJ TU!

Więcej na temat podatków możesz posłuchać z nagrania video: KLIKNIJ TU!


5.Jak zasilić rachunek i ile pieniędzy na początek?

Minimalna wpłata to 15 000 PLN. Wraz z wpłatą tej kwoty zyskujemy szereg przywilejów m.in. brak opłaty za prowadzenie konta, ale jeżeli na początku chcesz spróbować z mniejszą kwotą to od kwoty mniejszej niż ekwiwalent 1000 USD depozytu, będziesz płacił 1 dolara miesięcznie za prowadzenie rachunku, jeśli nie będziesz dokonywał żadnych transakcji.

– 

Wszystkie przelewy na konto maklerskie realizowane są na rachunki bankowe prowadzone przez Interactive Brokers. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ „IB” posiada konto w polskim oddziale Citibanku. Dzięki temu nie będziesz ponosił kosztów z tytułu przelewu międzynarodowego.

-Przewalutowanie w sytuacji, gdybyś zechciał inwestować w obcej walucie, odbywa się po kursach międzybankowych, czyli bez spreadu, jednak za ten przywilej, jednorazowo będziesz musiał zapłacić określoną prowizję wynoszącą 20 PLN. [to mniej więcej tyle ile płacimy za wymianę 100 USD w kantorze ;)]

6.Jaka waluta obowiązuje?
Masz do wyboru wiele walut a ich dobór będzie zależał od Ciebie indywidualnie i twojej decyzji o kierunku inwestycji.

7. Dwie platformy LYNX Broker
Inwestując poprzez LYNX Broker, mamy do dyspozycji dwie platformy:
LYNX Basicprzeglądarkowa wersja dosyć prostej platformy w języku polskim.
LYNX Trading – rozbudowana aplikacja, którą trzeba wcześniej zainstalować.

LYNX Basic jest lekką i przejrzystą platformę obsługiwaną bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej www. Jest bardzo intuicyjna i niemalże od razu możemy się zorientować w jej funkcjonalności. Znajdziesz tam dużo informacji oraz sprawdzonych analiz i pomysłów inwestycyjnych. 
ps. z jej poziomu, również możesz inwestować w opcje! 
Więcej na temat tej platformy możesz dowiedzieć się z mojego filmu: KLIKNIJ TU!

Natomiast LYNX Trading to bardzo profesjonalne narzędzie z możliwościami, których trudno szukać u innych brokerów z naszego podwórka! Dostęp do informacji ze światowych rynków finansowych, skanery techniczne i fundamentalne, moduł poświęcony analizie fundamentalnej to tylko początek. Arcy profesjonalne narzędzie z mnogością możliwości w zasięgu ręki!

Kończąc już, również świetnie jest rozwinięty moduł dotyczący Edukacji Inwestora a wisienką na torcie niech będzie zachęta dla tych co po przeczytaniu tego artykułu zajrzą do ich oferty, by podczas zakładania rachunku wpisali kupon <pawelsalamucha.pl> by otrzymać 50 USD na start!

👉Historia 11 największych inwestorów opisana w jednym miejsc: Link do pobrania : KLIKNIJ TU!


Klienci którzy otworzą rachunek inwestycyjny poprzez ten link lub wpisując pawelsalamucha.pl w miejscu kupon otrzymają do wykorzystania 50$ w ciągu 2 miesięcy od wpłaty pierwszego depozytu.  Kliknij tu!

👉 Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

http://szkoleniegieldowe.pl

...
Loading