Q&A dotyczące brokera LYNX

Często otrzymuje pytania gdzie posiadam rachunek maklerski z możliwością inwestowania na różnych rynkach, w wielu walutach i optymalnych kosztach. LYNX Broker – wszystko w jednym miejscu i optymalnej cenie! 

1. Dzwonisz za darmo i rozmawiasz po polsku!
To jedna z największych korzyści LYNX. W końcu broker o tak szerokim wachlarzu możliwości zawitał do Polski! Jest to ważne, bo o ile nie we wszystkim na giełdzie możemy się orientować, tak zawsze możesz sięgnąć po telefon i porozmawiać, zapytać kogoś w ojczystym języku. Jakość uzyskiwanych odpowiedzi zawsze jest na najwyższym poziomie – wiem z doświadczenia ;).

2. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy?
Twoje pieniądze w LYNX są ubezpieczone i podlegają amerykańskim gwarancjom Securities Investor ProtectionCorporation (SIPC) na łączną kwotę 500 000 USD oraz mają indywidualne ubezpieczenie z Lloyds. Tu macie podane szczegóły: KLIKNIJ TU!

3. Dywidendy wypłacane przez spółki?


Często jednym z głównych pytań jest to jaki podatek pobierany jest od dywidend z USA. W przypadku klientów LYNX już na etapie zakładania rachunku wypełniamy specjalny formularz W-8BEN który potwierdzający naszą rezydencję podatkową w Polsce i z założenia pobierana dywidenda u źródło wynosi 15%, a nie jak w standardzie w innych domach maklerskich 30%.

4. Co z podatkami?
Historia pokazuje, że nie opłaca się unikać podatków w tak transparentnym świecie przelewów i wymiany online. Podatki należy płacić. W przypadku rynków finansowych płaci się go raz do roku, a już konkretnie na postawię Pit-8c. Niestety LYNX takiego druczku nam nie wystawi i będziemy musieli zrobić to indywidualnie, ale jest artykuł z instrukcją jak to zrobić krok po kroku na podstawie raportu w LYNX Broker: KLIKNIJ TU!

Więcej na temat podatków możesz posłuchać z nagrania video: KLIKNIJ TU!

5.Jak zasilić rachunek i ile pieniędzy na początek?

Minimalna wpłata to 15 000 PLN. Wraz z wpłatą tej kwoty zyskujemy szereg przywilejów m.in. brak opłaty za prowadzenie konta, ale jeżeli na początku chcesz spróbować z mniejszą kwotą to od kwoty mniejszej niż ekwiwalent 1000 USD depozytu, będziesz płacił 1 dolara miesięcznie za prowadzenie rachunku, jeśli nie będziesz dokonywał żadnych transakcji.

– 

Wszystkie przelewy na konto maklerskie realizowane są na rachunki bankowe prowadzone przez Interactive Brokers. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ “IB” posiada konto w polskim oddziale Citibanku. Dzięki temu nie będziesz ponosił kosztów z tytułu przelewu międzynarodowego.

-Przewalutowanie w sytuacji, gdybyś zechciał inwestować w obcej walucie, odbywa się po kursach międzybankowych, czyli bez spreadu, jednak za ten przywilej, jednorazowo będziesz musiał zapłacić określoną prowizję wynoszącą 20 PLN. [to mniej więcej tyle ile płacimy za wymianę 100 USD w kantorze ;)]

6.Jaka waluta obowiązuje?
Masz do wyboru wiele walut a ich dobór będzie zależał od Ciebie indywidualnie i twojej decyzji o kierunku inwestycji.

7. Dwie platformy LYNX Broker
Inwestując poprzez LYNX Broker, mamy do dyspozycji dwie platformy:
LYNX Basicprzeglądarkowa wersja dosyć prostej platformy w języku polskim.
LYNX Trading – rozbudowana aplikacja, którą trzeba wcześniej zainstalować.

LYNX Basic jest lekką i przejrzystą platformę obsługiwaną bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej www. Jest bardzo intuicyjna i niemalże od razu możemy się zorientować w jej funkcjonalności. Znajdziesz tam dużo informacji oraz sprawdzonych analiz i pomysłów inwestycyjnych. 
ps. z jej poziomu, również możesz inwestować w opcje! 
Więcej na temat tej platformy możesz dowiedzieć się z mojego filmu: KLIKNIJ TU!

Natomiast LYNX Trading to bardzo profesjonalne narzędzie z możliwościami, których trudno szukać u innych brokerów z naszego podwórka! Dostęp do informacji ze światowych rynków finansowych, skanery techniczne i fundamentalne, moduł poświęcony analizie fundamentalnej to tylko początek. Arcy profesjonalne narzędzie z mnogością możliwości w zasięgu ręki!

8. Instrumenty inwestycyjne, które znajdziemy w LYNX
– akcje (obecnie z 34 giełd)
– futures, opcje, obligacje , etf-y, ADR-y… Wszystko w jednym miejscu i optymalnej cenie!

Kończąc już, również świetnie jest rozwinięty moduł dotyczący Edukacji Inwestora a wisienką na torcie niech będzie zachęta dla tych co po przeczytaniu tego artykułu zajrzą do ich oferty, by podczas zakładania rachunku wpisali kupon <pawelsalamucha.pl> by otrzymać 50 USD na start!

...
Loading