Kryzys – kolejny akt!

Kryzys na Rynkach Finansowych! Niestety jakość internetu powoduje, że nie mam możliwości wgrać Wam wideo, które miało ukazać się w miniony piątek. Dlatego postanowiłem w kilku zdaniach zamieścić tu skrypt ów nagrania, a jutro wieczorkiem wrzucę nagranie na kanał.

Postanowiłem podzielić je na trzy główne przesłania, które w mojej ocenie wynikają z bieżącej sytuacji:

1/ Dalej potwierdza się teza, że ludzie nie uczą się na historii. 


Pierwszego tygodnia inwestorzy rozgrywali akcje PZ Cormay SA #CRM. Kiery zaczęło rozkręcać się zamieszanie na cenie, potrafiła ona wzrosnąć o 100% by w kolejnym tygodniu, cena wróciła do poziomu poniżej tego, z którego wystartowała.

Kolejny tydzień to już Makarony Polskie SA #MAK i identyczna sytuacja jak na akcjach powyżej.

A w minionym tygodniu nowy lider, czyli akcje CDA.PL …
Jak można się domyślić, nikt nie odważy się mianować liderów ZMIAN na kolejne sesje, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że dobre inwestycje nie powinny być kaprysem chwili. W afroncie do intuicji i naszych pseudo analiz wartość spółki powinna być generowana w normalnych czasach. Dlatego nadal, Zdrowy rozsądek jest w cenie!
2/ Chciwość nie towarzyszy dołkom bessy…Z moich informacji wiem, że nadal przybywa kont inwestycyjnych. Ludzie nadal w pamięci mają ceny sprzed 3 tygodni. Chciwie rzucają się na akcje, bo przecież już jest tanio! Pamiętajcie, że jest to pojęcie względne i nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być taniej!

3/ Co do analizy bieżącej sytuacji na rynku, to nadal uważam, że to jeszcze nie jest ostatni akt w tym przedstawieniu. W mojej ocenie nadejdą dalsze spadki na giełdach. Kiedy ostatnio pokusiłem się o swoje analizę i próbę określenia poziomu emocji, to ceny wróciły do poziomu z października 2019 a obecnie jesteśmy już na połowie 2016 / a to tylko tydzień!


Uważajcie również na strategię cash flow, czyli dywidendową. Ceny wyglądają atrakcyjnie a wraz z nimi dywidendy oferowane przez spółki. Jednak brak cierpliwości, może doprowadzić do tego, że poziom zysku z wypłaconej dywidendy, osiągniemy z miejsca, kupując kilka dni później, gdyż cena pogłębi minimum.

Podsumowując – wiele musi się zmienić by wszystko zostało takie samo! Ludzie przyzwyczajają się do sytuacji, a ta by mogła się rozwijać musi nas zaskakiwać. Nie wiem, co w tej szafie jeszcze siedzi, ale co by to nie było, podniesiemy się z tego!

Chcesz zacząć inwestować? Umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading