KONTRAKTY TERMINOWE #FW20

Dla odmiany dziś kilka zdań o kontraktach indeksowych, potocznie nazywanymi terminowymi. Jest to instrument o wyższym stopniu skomplikowania i rekomenduje go osobom posiadającym już doświadczenie inwestycyjne. Jeżeli chcesz więcej dowiedzieć się o tym instrumencie to zapraszam do odsłuchania moje audycji w postaci materiału AUDIO (KLIKNIJ TU!)

Ich funkcjonalność dla gospodarki porównywalna jest do latarni podczas ciemnej nocy dla pijanego. Raczej do przytrzymania się, niż zorientowania w terenie…

Decydując się na wykorzystywanie kontraktów terminowych w codziennej pracy na rynku, musimy pamietać o dźwigni na poziomie ok. 1:13 oraz innych sentymentów graczy. Tu chodzi jedynie o punkciki, i nie zapominajcie o tym nigdy!
 

Teraz dwa zdania o zastosowaniu Analizy Technicznej (FW20/d)

Wpierw zasada równości korekt omówiona w drugiej lekcji SzkoleniaGieldowego.pl
Pamiętajcie, że każda metoda, którą wykorzystujemy podczas analizy ma swoje mocne i słabe strony oraz konkretne przeznaczenie i ryzyko z nim związane. Co mam na myśli?
To, że tak jak Siatki Fibonacciego to za mało, by decydować się na zakup, tak również w sytuacji równości korekt, to jeszcze za mało by od razu wtargnąć na rynek.


Na kolejnym Wykresie (FW20/2h) zamieściłem sygnał zakupowy, związane z nim ryzyko i poziom docelowy, gdzie zamknąłem pozycje. W sytuacji spekulacji kontraktami, musimy pamiętać, że ten instrument ma zupełnie inny charakter od akcji, to też i zachowania inwestorów są inne.

Zysk 29 pkt. czyli w przeliczeniu na złotówki 580 złotych zysku przy inwestycji 3700 złotych na każdy kontrakt, daje 16%. Przy czym prowizja to jedyne 20 złotych za otworzenie i zamknięcie pozycji.

1 kontrakt = 3700 złotych zysk 580 złotych
10 kontraktów = 37 000 złotych zysk 5800 złotych
100 kontraktów = 370 000 złotych zysk 58000 złotych  Zawsze jest jakieś ALE…

Ryzyko ma identyczny potencjał i można wejść w debet, to też OSTROŻNIE!

 

stopka

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 akcje - regułka odpowiedzialności

 

...
Loading