Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/users/ostroleka/public_html/pawelsalamucha.pl/wp-content/plugins/Ultimate_VC_Addons/admin/admin.php on line 610

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/users/ostroleka/public_html/pawelsalamucha.pl/wp-content/plugins/Ultimate_VC_Addons/admin/bsf-core/auto-update/admin-functions.php on line 13
Kontrakty Terminowe - Analiza GPW

Kontrakty Terminowe – Analiza GPW

Kontrakty Terminowe – FW20:  Korzystając z okazji, którą aktualnie widzimy na wykresie ceny, postanowiłem zaakcentować i nie co uzmysłowić czym jest analiza techniczna w praktyce oraz omówić to, z czym stykają się spekulanci, podejmując decyzje w ferworze sesji.

W poniedziałek, nie śpiesząc się z zajęciem pozycji w myśl ukrytej definicji gry z trendem oczekiwałem na sygnał.
Dodam tylko, że nadal preferowany kierunek przez mnie to spadki, i tak około godziny 14 zakładałem wyrysowanie się formacji kierunkowej, która w ostateczności się nie wyrysowała. No cóż, nie zawsze wszystko musi nam sprzyjać, to też zdecydowałem się na transakcję spekulacyjną, w związku z metodologią analizy technicznej nurtu zachodniego i formacji trójkąta zwyżkującego.

Między czasie DAX [Index – Germany] zanurkował o ponad 2% i wieczorem amerykanie poprawili wynikiem -1,6%. Sytuacja wydawała się przesądzona.

Podczas dzisiejszej sesji, może nie wyrywaliśmy się do wzrostu, ale nie było, oczekiwanej tragedii. Tym bardziej będąc z otwartą pozycją do dołu, była ona dla mnie wyczerpująca pod względem psychologicznym. Plan na podstawie którego postanowiłem się oprzeć, z godziny na godzinę zdawał się oddalać. Wybicia z takich trójkątów mają pewne standardy, po których przekroczeniu, w zasadzie powinno się zrezygnować z inwestycji, lub liczyć się z większym ryzykiem, błędnej interpretacji rynku.

Na obu zamieszczonych wykresach zamieściłem swoje interpretacje w danym momencie. I tu dochodzimy do sedna:

1. Nasze postrzeganie rynku jest jedynie pewną projekcją, na bazie składników widocznych na wykresie. Dlatego tak ważny jest fundament informacyjny, na bazie którego jesteśmy w stanie interpretować sytuację na giełdzie.
2. Nie upieraj się przy swoim scenariuszu, gdy zmienia się kontekst rynku.
3. Musimy mieć świadomość elastyczności w podejmowaniu decyzji wraz z pojawiającymi się kolejnymi informacjami na wykresie.
4. W poniedziałek był to trójkąt zwężający się. Po dzisiejszej sesji, stał się on zwyżkującym.

W obu formacjach nie ma on wpływu na projekcję przyszłości, ale otwartość umysłu na pojawiające się wskazówki od rynku, jest wymagana. Obecnie 8 pkt. zysku na każdym kontrakcie. Jutro kolejna sesja…

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading