Inwestycyjne konta demo – wady i zalety…

Jednym z największy atutów GPW jest niski próg wejścia finansowego umożliwiający zastosowanie wiedzy teoretycznej w praktyce.

Ciągle uważam, że rozpoczynanie swoje przygody inwestycyjnej od konta demo jest błędem i możemy się na nie zgodzić, gdy naprawdę nie mamy już innej możliwości. Inwestując na koncie demo nie masz do czynienia z realnym rynkiem  więc wnioski do jakich dojdziesz, najprawdopodobniej będą błędne. 

Kolejna sprawa to cechy własne różnych instrumentów i panująca na nich płynność. Niestety te szczegóły w ogóle nie są odwzorowane na kontach demo, a w realnej sytuacji mają duże znaczenie.  A wszystko to o czym tu wspomiałam wejdzie ci w nawyk i jak tylko zaczniesz inwestować na realny rynek, doprowadzi cię do straty. 

Moja rada!
Nie zapominaj, że masz do czynienia z kontem DEMO, więc nie obawiaj się błędów. Rób próby i wciskaj co chcesz tu nic nie ryzykujesz.

Link do kont na których realizowałem powyższe video (KLIKNIJ TU!):

Chcesz zostać Inwestorem umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

 

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading