ROZEGRANIE FW20 (nadal trwa)

Zastanawiałem się, jakiego symbolu użyć, by nie wyszło to za mocno. Mówimy i działamy na delikatnej materii więc źle dobrane słowo, może całkowicie zaburzyć przekaz.

29 marca na zamkniętej grupie EKG informowałem o swojej inwestycji na rynku terminowym. Otworzyłem długą pozycję na FW20. Moment zakupu był oparty o analizę techniczną. Akcentowałem charakter inwestycji i powody mojego podejścia. (Będąc w pewnej rutynie zapomiałem o świętach i dniach bez sesji – to był błąd)

6 kwietnia pojawił się kolejny wpis. Między czasie otrzymałem kilka wiadomości z zapytaniem o definicję „karmienia kaczek” i tego w jaki sposób manipulowane są rynki.
Ok
Trzeba być sprytnym i mądrym – proste.  Stany spadały, a u nas wypłynęła informacja o słabej kondycji GPW jako rynku. Pytanie, jak na takie informacje zareagują inni uczestnicy handlu. Mogą się wystraszyć.
Jak to przenieść na wykres ceny?

Jeżeli nie przesadzamy i nie staramy się prorokować, to analiza techniczna u swych podstaw, stara się zdefiniować emocje. Wszystkie wzory postępowania oparte o AT, to wizualizacja strachum nadziei i chciwości. Pewien wzorzec, którego możemy spodziewać się po rynku. A jeżeli nie zagra to nie upieramy się i czekamy na kolejny.


12 kwiecień:  W kolejnym tygodniu, naturalnie pojawiły się wątpliwości. Opisałem je na powyższym wykresie. Czas potrafi spuścić potencjał z inwestycji.

I na koniec obecna sytuacja na wykresie ceny.
Wydaje się, że nie ma tu czego komentować. Weekendowe bombardowanie (które o zgrozo, rozpatrujemy jak  konkurencję olimpijską zapominając o tragedii ludzi tam żyjących) wydaje się nie miało dużego wpływu na cenę. Ruchy cen zgodnie ze wzorem postępowania, wynikającym z formacji odwróconej głowy z ramionami. topornie ale do góry. Może tak miało być…
W portfelu pewny – 6% zysk i kolejne ponad 25% „w formie skóry na niedźwiedziu”

 

AKCJE KRUK (wejście w inwestycję)

Jednocześnie zgodnie z moim wpisem (KLIKNIJ TU) zdecydowałem się otworzyć pozycję na akcjach KRUK.
Kupno 245zł. Obrona pod minimum objęcia hossy.

slajd z 10 kwietnia:

Obecny moment: 

 

 

 

Chcesz zostać Inwestorem, wykonaj darmowy TEST INWESTORA i umów się na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ONLINE z Pawłem SalamuchaKLIKNIJ TU!

Treści zawarte w tym artykule są tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawiera konkretnej wyceny instrumentu finansowego, nie opiera się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określa ryzyka inwestycyjnego. Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

...
Loading